Український президент Петро Порошенко офіційно заявив про завершення Антитерористичної операції на територіях Донецької та Луганської областей.

"Зараз розпочинаємо військову операцію під керівництвом Збройних сил України для забезпечення територіальної цілісності, суверенітету і незалежності нашої країни", - зазначив глава держави на засіданні військового керівництва.

Що далі?

З 30 квітня АТО, яка почалася у 2014-му, більше не існує, на заміну їй прийшла операція Об'єднаних сил. За словами Порошенка, ці зміни не позбавляють Україну можливості запровадити її у будь-який час, коли для цього виникне необхідність та відповідна загроза.

Популярні новини зараз

Одеса "пішла під воду" після 20-хвилинного дощику, дороги паралізовані

Ведуча прославилася на весь iнтернет після курйозу в прямому ефірі: прогноз погоди ще ніколи не був таким смішним

На Львівщині загорівся автобус з 22 людьми всередині: моторошні кадри з місця події

Віктор Павлік зібрав валізи вагітної Репяхової: "Це останній раз"

Показати ще

Зона проведення операції Об'єднаних сил - територія всієї Донеччини та Луганщини до адмінкордонів — з Харківською, Дніпропетровською та Запорізькою областями, а також Азовським морем.

Карта Об'єднаних сил

Особливий порядок

Передбачає надання органам сектору безпеки та оборони, іншим державним органам України спеціальних повноважень, необхідних для здійснення від містечок Виноградне, Курахове, Очеретяне, Розівка, Вовчеярівка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне, де починається зона бойових дій, де правила будуть ще більш жорсткими.

Порядок пропуску відтепер умовно ділитимуть на три зони:

зелена — де доступ необмежений, жовтий — перебування за наявності документів (у цій зоні проводиться огляд речей та транспорту) та червоний — перебування осіб тимчасово обмежено або заборонено.

Дивіться: Порошенко про закінчення АТО

Як повідомляв портал "Знай.ua", починаючи з 30 квітня 2018 року на Донбасі офіційно закінчується антитерористична операція (АТО) та стартує Операція об'єднаних сил (ООС).