Український президент Петро Порошенко офіційно заявив про завершення Антитерористичної операції на територіях Донецької та Луганської областей.

"Зараз розпочинаємо військову операцію під керівництвом Збройних сил України для забезпечення територіальної цілісності, суверенітету і незалежності нашої країни", - зазначив глава держави на засіданні військового керівництва.

Що далі?

З 30 квітня АТО, яка почалася у 2014-му, більше не існує, на заміну їй прийшла операція Об'єднаних сил. За словами Порошенка, ці зміни не позбавляють Україну можливості запровадити її у будь-який час, коли для цього виникне необхідність та відповідна загроза.

Популярні новини зараз

Красуня-дружина Влада Ями підкорила стрункою фігурою, справжня пантера: "Одного недостатньо"

Комаров зі "Світу навиворіт" показав сумну правду про українців: "Роблять це не через бідність"

Ломаченку, якому не допомогли руські попи, назвали умову для реваншу з Лопесом

Онкохвора Заворотнюк зібрала останні сили на дзвінок Баскову: "Привітати тебе"

Показати ще

Зона проведення операції Об'єднаних сил - територія всієї Донеччини та Луганщини до адмінкордонів — з Харківською, Дніпропетровською та Запорізькою областями, а також Азовським морем.

Карта Об'єднаних сил 

Особливий порядок

Передбачає надання органам сектору безпеки та оборони, іншим державним органам України спеціальних повноважень, необхідних для здійснення від містечок Виноградне, Курахове, Очеретяне, Розівка, Вовчеярівка, Біла Гора, Новоайдар, Садки, Макарівка, Простяне, де починається зона бойових дій, де правила будуть ще більш жорсткими.

Порядок пропуску відтепер умовно ділитимуть на три зони:

зелена — де доступ необмежений, жовтий — перебування за наявності документів (у цій зоні проводиться огляд речей та транспорту) та червоний — перебування осіб тимчасово обмежено або заборонено.

Дивіться: Порошенко про закінчення АТО

Як повідомляв портал "Знай.ua", починаючи з 30 квітня 2018 року на Донбасі офіційно закінчується антитерористична операція (АТО) та стартує Операція об'єднаних сил (ООС).