Починаючи з 30 квітня 2018 року на Донбасі офіційно закінчується антитерористична операція (АТО) та стартує Операція об'єднаних сил (ООС).
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідомо, що зміна формату прописана в законі "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". Про це пишуть українські ЗМІ.
Згідно із законом, стратегічне керівництво силами і засобами, які залучаються до здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ здійснює Генеральний штаб, а керівництво безпосередньо в Донецькій і Луганській областях – командувач Об'єднаних сил. Він буде реалізовувати свої повноваження через Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ.
Командувач Об'єднаних сил бере участь у розгортанні сил і розробки планів дій на випадок непередбачених обставин для застосування Збройних сил і сил оборони. Він також має право доповідати безпосередньо президенту про готовність і хід виконання завдань Об'єднаними силами. У зв'язку з початком ООС на території Донбасу починає діяти особливий порядок допуску громадян.
20 лютого президент Петро Порошенко підписав закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях". 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем збройних сил.
Петро Порошенко також заявив про те, що антитерористичну операцію на сході України переформатують в Операцію Об'єднаних сил не пізніше 30 квітня.
Як повідомляв портал "Знай.uа" на базі військових комісаріатів в Україні планується створення територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак, передає прес-служба оборонного відомства. Таким чином, це не просто перейменування - в Україні дійсно зникнуть військові комісаріати, а замість них з'являться терцентри з новим форматом роботи.