Починаючи з 30 квітня 2018 року на Донбасі офіційно закінчується антитерористична операція (АТО) та стартує Операція об'єднаних сил (ООС).

Відомо, що зміна формату прописана в законі "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". Про це пишуть українські ЗМІ.

Згідно із законом, стратегічне керівництво силами і засобами, які залучаються до здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ здійснює Генеральний штаб, а керівництво безпосередньо в Донецькій і Луганській областях – командувач Об'єднаних сил. Він буде реалізовувати свої повноваження через Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ.

Командувач Об'єднаних сил бере участь у розгортанні сил і розробки планів дій на випадок непередбачених обставин для застосування Збройних сил і сил оборони. Він також має право доповідати безпосередньо президенту про готовність і хід виконання завдань Об'єднаними силами. У зв'язку з початком ООС на території Донбасу починає діяти особливий порядок допуску громадян.

Популярні новини зараз

Щасливий Пономарьов показав, заради чого подолав 6,5 тисяч кілометрів - "9 років"

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Пророк, який передбачав загибель президента заговорив про нову трагедію на Євро-2021: "Відбудеться під час..."

"Холостяк" Заливако задумався над емоціями поруч з Ганною Богдан: "Щирості в ній немає"

Показати ще

20 лютого президент Петро Порошенко підписав закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях". 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем збройних сил.

Петро Порошенко також заявив про те, що антитерористичну операцію на сході України переформатують в Операцію Об'єднаних сил не пізніше 30 квітня.

Як повідомляв портал "Знай.uа" на базі військових комісаріатів в Україні планується створення територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак, передає прес-служба оборонного відомства. Таким чином, це не просто перейменування - в Україні дійсно зникнуть військові комісаріати, а замість них з'являться терцентри з новим форматом роботи.