Починаючи з 30 квітня 2018 року на Донбасі офіційно закінчується антитерористична операція (АТО) та стартує Операція об'єднаних сил (ООС).

Відомо, що зміна формату прописана в законі "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". Про це пишуть українські ЗМІ.

Згідно із законом, стратегічне керівництво силами і засобами, які залучаються до здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ здійснює Генеральний штаб, а керівництво безпосередньо в Донецькій і Луганській областях – командувач Об'єднаних сил. Він буде реалізовувати свої повноваження через Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ.

Командувач Об'єднаних сил бере участь у розгортанні сил і розробки планів дій на випадок непередбачених обставин для застосування Збройних сил і сил оборони. Він також має право доповідати безпосередньо президенту про готовність і хід виконання завдань Об'єднаними силами. У зв'язку з початком ООС на території Донбасу починає діяти особливий порядок допуску громадян.

Популярні новини зараз

Синоптики ошелешили українців прогнозом на листопад: -31!

Українки оцінили Холостячку Мішину, чи варто дюжині чоловіків боротися за неї: "Фальшива, Снігова королева"

Орбакайте похизувалась дорослими синами і донькою від різних чоловіків: ″Троє чудових людей"

На Хмельниччині батько-нелюд бив струмом однорічного сина, а потім повісив - Україна оніміла від подробиць

Показати ще

20 лютого президент Петро Порошенко підписав закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях". 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем збройних сил.

Петро Порошенко також заявив про те, що антитерористичну операцію на сході України переформатують в Операцію Об'єднаних сил не пізніше 30 квітня.

Як повідомляв портал "Знай.uа" на базі військових комісаріатів в Україні планується створення територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак, передає прес-служба оборонного відомства. Таким чином, це не просто перейменування - в Україні дійсно зникнуть військові комісаріати, а замість них з'являться терцентри з новим форматом роботи.