Новий захисний саркофаг прямо над Чорнобильською атомною електростанцією введуть в експлуатацію в грудні 2018 року. Про це написав президент України Петро Порошенко в Twitter.

"У цьому році завершиться один із важливих етапів перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему. На грудень заплановано введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту, встановленого, або, як кажуть, "надвинутого" раніше", - йдеться в повідомленні.

Президент нагадав, що Верховна Рада прийняла зміни в програму зняття ЧАЕС з експлуатації, які дозволять, зокрема, запустити сховище відпрацьованого ядерного палива, економлячи 200 млн дол. на рік, які раніше Україна платила Росії за утилізацію таких відходів.

За його словами, минулого тижня ВР прийняла в першому читанні Закон про внесення змін у програму зняття ЧАЕС з експлуатації. Зміни дозволять продовжити роботи по консервації трьох блоків; ввести в експлуатацію сховище відпрацьованого ядерного палива і об'єкти поводження з радіоактивними відходами.

"Ми змушені були щорічно сплачувати величезні кошти - близько 200 млн дол. - державі-агресору за зберігання відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС", - підкреслив Порошенко.

Популярні новини зараз
Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Скріншот запису

Нагадаємо, Чорнобиль називають містом-привидом, містом, позбавленим життя... Але чи це правда, чи відповідають очікування дійсності? 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася найбільша аварія – вибухнув ядерний реактор.

Тоді в атмосферу було викинуто величезну кількість радіоактивних речовин. Багато хто вважає, що це вбило все живе в Чорнобилі, однак рослини створили собі антирадіаційний щит.

Крім того, аварія на Чорнобильській атомній станції, яка сталася 26 квітня 1986 року, змінила хід історії. З того моменту пройшло 32 роки, а відлуння катастрофи відчутно досі. За цей час на телеекрани вийшли десятки документальних кінострічок.

У них намагалися пояснити причини катастрофи, відтворити події того дня, з'ясувати хто винен, а також показати страшні наслідки вибуху.

Дивіться сюжет про трагедію

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", Україна згадує найбільшу техногенну катастрофу.