У парламенті Вірменії на 1 травня заплановано голосування, де мають обрати нового прем'єр-міністра країни.

Відомо, що консультації відбуваються на тлі продовження акцій протесту, учасники яких вимагають відсторонення від влади представників Республіканської партії. Про це стало відомо завдяки повідомленням вірменських ЗМІ.

Опозиційний лідер Нікол Пашинян ввечері 30 квітня залишився єдиним кандидатом на пост прем'єр-міністра Вірменії, повідомила прес-служба парламенту країни.

О 18:00 за місцевим часом (17:00 за Києвом) закінчився термін подачі кандидатур на посаду голови уряду. В Єревані та інших містах країни з 13 квітня тривали масові акції протесту проти призначення Сержа Саргсяна прем'єр-міністром, який 10 років був президентом Вірменії.

Під час його правління прийняли зміни Конституції країни, Вірменія стала парламентською республікою, а влада перейшла до рук голови уряду. Пашинян закликав своїх прихильників вранці 30 квітня зробити паузу у демонстраціях.

У той же час Пашинян закликав своїх прихильників ввечері 30 квітня знову зібратися на площі Республіки, де під час мітингу він повідомив їм про результати своїх зустрічей і про плани на 1 травня.

З 13 квітня в Єревані та інших містах Вірменії проходять акції протесту, які призвели до відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна. Він обіймав посаду президента Вірменії 10 років. Під час свого останнього терміну Саргсян провів конституційну реформу, яка розширила повноваження прем'єра.

Слідом за Саргсяном пішов у відставку уряд. Виконуючим обов'язки прем'єр-міністра Вірменії був призначений представник правлячої партії Карен Карапетян. Пашинян та його прихильники мають намір протестувати доти, поки на посаду прем'єра не призначать «кандидата від народу».

Як повідомляв портал "Знай.uа" у столиці Вірменії Єревані з 12:00 неділі, 29 квітня, відновили мирні акції протесту. Про це повідомляє лідер опозиції Нікол Пашинян напередодні на мітингу в Ванадзорі. Він додав, що всі масові акції, які були припинені у вірменській столиці на два дні, в неділю повинні поновитися з подвоєною силою. Пашинян закликав блокувати всі вулиці в місті, а також під'їзди до Єревану.