Звичайні українці змогли дізнатися, як змінилося фінансове становище у чиновників і народних депутатів - подані декларації за 2017 рік.

Виграш в лотерею, колекція надзвичайно дорогих книг і картин, а також любов до біткоінів, це те чим здивували політики в своїх деклараціях в цьому році.

Так, найбільше в 2017 році пощастило радикалу Олегу Ляшко, який задекларував 571 тисячу гривень виграшу в лотерею і купив будинок площею 357 кв. м в селі Козин, поруч з президентом. До всього іншого, головний радикал зробив вигідну угоду: продав нерухомість на 15,9 млн грн. У минулому році Ляшко заробив 20,6 млн грн.

Секретар РНБО Олександр Турчинов виявився цінителем мистецтва і задекларував сім старовинних Біблій, 13 стародавніх Євангелій та сім стародруків біблійних книг, серед яких два «Апостола». Також він вказав 13 картин і 18 авторських прав на фільми, літературні твори та монографії.

Свій маленький храм в декларації вказав депутат з «Оппоблока» Михайло Папієв. А на його дружину Лілію оформлена маленька церквушка на 28 кв. м в селі Драчинці Чернівецької області.

Популярні новини зараз

Ляльку з "Гри в кальмара" поставили стежити за порушеннями в реальному житті: на "червоний" тепер не пройдеш

Микита Джигурда на шоу Максима Галкіна згадав про своє коріння та заговорив солов'їною: "Не помре дух України"

Син Софії Ротару Руслан Євдокименко показав нового члена родини: "Солоденький малюк"

Злата Огнєвіч поскаржилася на хейт після "стриптизу" на "Холостячці": "Закомплексовані..."

Показати ще

Також свій храм розміром в 200 квадратів є у колишнього регіонала Сергія Головатого, який є новоспеченим суддею Конституційного суду.

Найбагатшим з народних депутатів виявився представник БПП Дмитро Голубов. Тільки біткоіни він задекларував на 2 млрд грн.

Чуть-чуть відстав від Голубова за кількістю кріптовалютних активів його земляк - глава Одеської облради Анатолій Урбанський, якому належать біткоіни на 1,96 млрд грн.

Найскромніший виявився чоловік міністра охорони здоров'я Уляни Супрун, Марко. Він у минулому році, згідно з декларацією, не заробив зовсім нічого.

А конкуренцію по бідності йому може скласти лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, яка за традицією не вносить в свою декларацію ніяких змін. У той же час доходи її чоловіка Олександра дещо зменшилися. Якщо в минулому році на його рахунку в одному з банків було 1,8 млн грн, то в цьому там залишилося всього 21 тис. Грн.

А ось міністр юстиції Павло Петренко за декларацією не має власного житла. Квартиру в Києві площею 150 квадратів він орендує.

Ні квартири і у міністра оборони Степана Полторака. Судячи з його декларації, він знімає номер в готелі. Але з доходами у міністра все добре: у 2017 році отримав 645 тисяч гривень зарплати і 192 тисяч гривень гонорарів від Харківської міської ради, а також майже 114 тисячі гривень відсотків за вкладом в Ощадбанку.

Що стосовно, віце-прем'єр-міністра В'ячеслав Кириленко, в 2017 році високопоставлений чиновник задекларував 607 787 грн доходів. Про це стало відомо завдяки даним Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Єдиним джерелом доходу віце-прем'єра стала зарплата. Його дружина в 2017 році заробила 326 534 грн. Також Кириленко задекларував 1 200 доларів, а дружина - 20 250 доларів і 4 600 євро готівки.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв доходи прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана за 2017 значно збільшилися. Відзначається, що дохід Гройсмана складався із заробітної плати на посаді прем'єр-міністра (понад 435 647 грн), доходів від надання нерухомого майна (придбаного до 2006 року) в оренду - 5 150000 грн, відчуження нерухомого майна (земельної ділянки) - 8 797 630 грн і доходів від розміщення коштів на банківських рахунках - 2 719 044 грн.

У Генерального прокурора Юрія Луценка у 2017 році доходи були такі: 1,302 млн гривень заробітної плати. Про це свідчать дані електронної декларації Луценко. Крім основного доходу, генпрокурор задекларував 2 подарунка в негрошовій формі загальною вартістю 289,35 грн.

У свою чергу президент України Петро Порошенко також подав свою декларацію про доходи за 2017.Стоіт відзначити, що доходи президента в 2017 році склали 16,3 млн гривень. Його зарплата була 336 тисяч гривень. При цьому Порошенко витратив на благодійність 200 млн гривень.