Нові санкції, які мають намір ввести США проти Росії, пов'язані з її державним боргом, це не останній удар від Америки, але вони ще не закривають вікно можливостей для росіян. Про це в коментарі виданню Обозреватель розповів голова правління ГО "Європейський Рух України" Вадим Трюхан.

За словами дипломата, зараз Сполучені Штати Америки впроваджують політику, яку можна назвати "батіг і пряник".

"Коли вводився останній пакет санкцій, то анонсуючи їх представник Білого дому говорив про те, що незважаючи на їх введення, все ж готується зустріч Путіна і Трампа в Білому домі. На мою думку, американці ще не закривають вікно можливостей, але вони намагаються зараз поставити ситуацію в більш вигідне становище", – каже дипломат.

При цьому український дипломат зазначив, що останні санкції стали найсильнішими і болючими для росіян, ніж всі попередні.

"Побачивши, що від цього є ефект, я точно не виключаю, що пройдуть наступні кроки і з санкціями пов'язаними з державним боргом, та з питань розширення центральних санкцій, та інше. Але те, що ці санкції виявилися болючими, а наступні будуть ще більш болючі, це можна стверджувати однозначно", – зазначив він.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що чекає Росію після санкцій. Цього тижня список найбагатших людей планети кардинально змінився – в Forbes відстежили втрати російських олігархів після введення санкцій США.

Щогодини "кити" втрачали мільйони доларів, і за цим спостерігав весь світ. Почалося все з коливання курсу на біржах: з 9 квітня активи топ-50 російських бізнесменів в сумі подешевшали більш ніж на 11 мільярдів доларів.

Як відомо, попередні економічні обмеження особливих наслідків для РФ не мали: економіка там і без того "кульгала", а наближені до Кремля не бідували. Втім, зараз ситуація вигідна Україні, адже Захід потроху починає втілювати свої обіцянки щодо підтримки і протидії агресорові на міжнародному рівні.