Найбагатші росіяни офіційно позбавлені своїх "титулів": бізнесмени, чиновники, політики після оприлюднення доповненого списку санкцій США втратили великий куш – до 12 мільярдів доларів. Це стосується не тільки активів, цінних паперів, а й чималих сум на банківських рахунках.

Більш того, весь фондовий ринок нестабільний через нестійкий курс рубля, котирування акцій заморозили, низка компаній досі не знають, чи зможуть завтра утриматися на плаву.

Лідером в антирейтингу втрат називають скандально відомого бізнесмена Олега Дерипаску. Екс-коханець Насті Рибки, котрого вона так гучно викрила на весь світ і отримала позов до суду, одразу ж після оголошення санкцій дізнався про падіння вартості своїх фірм.

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Приміром, "Русал" подешевшав на Гонконгській біржі вдвічі, на Московській - на чверть. Компанія навіть випустила попередження про можливий "технічний дефолт", торги розписками En+ в Лондоні призупинили після падіння більш ніж на чверть. За оцінками експертів Forbes, Дерипаска втратив до 1,6 млрд доларів - п'яту частину своїх статків.

Його партнер Володимир Потанін - 1,3 млрд доларів або 8,2% своїх статків (компанія " Норнікель"), його колега Віктор Вексельберг втратив 950 млн доларів (фірма "Ренова"). На вільному ринку їм торгувати заборонено, а основні надходження раніше були від американського співробітництва.

Forbes зазначає, що серйозну суму - 1,4 млрд доларів, тобто приблизно 20% своїх статків - втратив Сулейман Керімов, саме той, до кого так "тепло" ставитися балерина Анастасія Волочкова. Свого часу вона навіть замовила слово за нього, коли відкрили кримінальне провадження щодо несплати податків.

Цікаво, що втратили позиції і ті, хто не потрапив під санкції. Акції "Сбербанку" подешевшали на 13 %, "Роснєфті" та НОВАТЭКу – на 11%. Лідером антирейтингу на деякий час став "Мечел" – акції металургійної компанії обвалились майже на 32%.

Загалом Україні вигідні санкції США. Адже, щороку через обмеження Кремль втрачає близько 140 мільярдів доларів. І це послаблює агресора на українському Донбасі та в Криму. Однак, ще жоден з п'яти пакетів попередніх санкцій не змусив нинішню адміністрацію президента РФ відступити. Російська влада вже пообіцяла допомогти мільярдерам, які потрапили під обмеження. Щоправда, як - поки що не кажуть.

Дивіться: чому обвалилася російська біржа і які це матиме наслідки?

Як повідомляв портал "Знай.ua", Вашингтон оприлюднив доповнений перелік російських чиновників та бізнесменів, котрих торкнуться антиросійські санкції.