Чому режим Путіна в питанні звільнення політв'язнів вельми жорстокий? Що повинна зробити Україна для звільнення своїх громадян?

На ці та інші питання відповів відомий письменник Андрій Курков в одному з нещодавніх інтерв'ю для українських журналістів.

- У чому причина непоступливості російської влади у справі Олега Сенцова та інших громадян України, яких ми вважаємо політв'язнями?

- Причина відмови Росії навіть розглядати питання Сенцова лежить насамперед у тому факті, що у війні за реально незалежну Україну Путін програє. Програє Україну остаточно і безповоротно. Весь світ вимагає від нього вивести свої війська з Донбасу, повернути Крим, припинити надсилати боєприпаси в фейкові "республіки" на Сході України. Весь світ від нього також сьогодні вимагає звільнити Олега Сенцова.

Популярні новини зараз

Еллерт в битовусі виявився повним лінивцем, у Мішиної здали нерви: "Нічого не робить"

ПФУ перерахував пенсії українців: кому і скільки доплатять у березні

Ольга Сумська розкрила секрет сімейного щастя з Борисюком: "Вип'ємо?"

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Показати ще

- Наскільки дієвими є такі заходи залучення суспільної уваги до проблеми як голодування?

- Голодування завжди було жестом відчаю. Крайнім інструментом залучення уваги. Воно позначало, що проблема, через яку людина оголошує голодування, є питанням життя і смерті. У демократичному суспільстві, в суспільстві з усталеними моральними цінностями цей "інструмент" залучення уваги дієвий. У "мовчазному" суспільстві його ефективність залишається чисто символічною.

- Що може зробити Україна для порятунку своїх громадян?

- Треба робити все можливе і не можливе. Насамперед не втомлюватися повторювати в Україні та за кордоном прізвища тих, хто знаходиться в російських катівнях. Треба допомагати їх сім'ям, треба продовжувати організовувати акції за їх звільнення в країні і за кордоном.

- Що може зробити українське суспільство?

- Товариство зобов'язане пам'ятати про ув'язнених. Пам'ятати і розуміти, що і вони є частиною українського суспільства. У даній ситуації дії держави і суспільства мають бути синхронними і бажано узгодженими.

Варто нагадати, що фронтмен легендарної української групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук вже не вперше підтримує незаконно утримуваних ув'язнених Кремля. Нещодавно він вирішив ще раз нагадати всій країні про долю відомого режисера Олега Сенцова.

Нагадаємо, в'язні Кремля: Україна зробила Росії нову пропозицію.

Як повідомляв Знай.uа, президент Франції привітав Україну з Днем незалежності.

Також Знай.uа писав, США "притиснули" Росію через Сенцова.