Президент Сербії Олександр Вучич і лідер Косово Хашим Тачі у суботу, 25 серпня вперше відкрито почали обговорювати ідею зміни кордонів перед міжнародним співтовариством. Про це повідомляє Politico.

Президенти обох країн дали зрозуміти, що обидві сторони розглядають зміни кордонів обох країн для досягнення історичного мирного врегулювання і закликали Європейський Союз надати ключову підтримку їх зусиллям.

Відзначається, що даною заявою на панельній дискусії в Австрії Олександр Вучич і Хашим Тачі поставили Євросоюз у складне становище. А все тому, що лідери ЄС досить тривалий час вже виступають проти зміни кордонів.

У Європейському Союзі вважають, що зміна меж може призвести до перерозподілу інших кордонів на Балканах і навіть відродити етнічне насильство війн 1990-х років.

Популярні новини зараз

Кума Дзідзьо Цибульська зустріла весну в обіймах красеня, і це не чоловік: "Час зав'язувати"

Українці розчавили технології Росії супер-всюдиходом: "Це не Sherp, це дещо крутіше"

Проста бабуся прославила український борщ на весь світ: "Нехай думають, що хочуть"

Дівчина з найбільшими сідницями засунула пляшку в труси, ледь не тріснули

Показати ще

Президенти Сербії і Косово закликали ЄС і США дозволити їм досліджувати довгий час табуйовану тему кордонів.

"Косово має намір досягти зобов'язуючої юридичної угоди з Сербією. Час зробити це зараз. У нас є невелике вікно можливостей. Це не легко. Це дуже, дуже складно. Ось чому всі повинні підтримати це", - пояснив президент Косово Хашим Тачі.

Президент Сербії Олександр Вучич і зовсім розкритикував міжнародну реакцію на ідею зміни кордонів і заявив, що західні влади хочуть нав'язати свою волю албанців і сербів.

"Чому вас так турбує те, що ми робимо? Ми робимо щось для майбутнього сербів і албанців. І ми повинні дбати про себе, нікому не завдаючи шкоди, не впливаючи на інших в регіоні", - зазначив президент Сербії.

При цьому жоден з президентів чітко не визначив, про яких межах йде мова.

Нагадаємо, скандал у Сербії: бійці Путіна дісталися до дітей.

Як повідомляв "Знай. ua", туристичний рай по безвизу: що може запропонувати Сербія.

Також "Знай. ua" писав, що Європа застосує на Донбасі "сценарій Косово", - дипломат.