Міністерство внутрішніх справ Сербії закрило табір для підлітків і молоді, в якому викладачами та інструкторами були колишні сербські і російські військові, повідомляє Радіо Свобода.

Міністр внутрішніх справ Небойша Стефанович заявив, що табір закрили "через можливих зловживань щодо дітей та занепокоєння громадськості". Будинки табору вже демонтували, підкреслив він.

На ситуацію відреагував також і президент Сербії Олександр Вучич. Він зазначив, що військові навчання дітей - це "не Сербія майбутнього" і що держава не буде терпіти таких дій.

До слова, табір на горі Златібор відкрили 8 серпня, нібито для патріотичного виховання. У ньому навчали військовій справі 44 дівчат і юнаків у віці від 14 до 23 років. Його відвідав військовий аташе посольства Росії в Белграді. Серед сербської громадськості дискусія навколо табору викликала значний резонанс.

Росія має сильні військові і культурні зв'язки з Сербією. Представники Заходу неодноразово заявляли про збільшення "деструктивну роль Москви" на Балканах і підриву демократії в регіоні.

Зокрема, головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Кертіс Скапарротті попереджав, що Балкани стикаються зі зростанням як прихованого, так і відкритого тиску з боку Росії, і що Вашингтону і НАТО потрібно зробити все, щоб не допустити дестабілізації регіону.

Нагадаємо, 16 серпня збройні формування Російської Федерації здійснили обстріл позицій Об'єднаних сил в районі міста Світлодарська із застосуванням реактивної системи залпового вогню БМ-21 "Град".

Відзначається, що обстріл почався близько години ночі з боку окупованого збройними формуваннями Російської Федерації Дебальцевого. У бік позицій Об'єднаних сил було випущено 13 реактивних снарядів калібром 122 мм.

Як повідомляв раніше Знай.ua, українські військові на Донбасі не втрачають сили духу та почуття гумору і знаходять можливість зіграти на нервах проросійських терористів, дотепно їх потроливши.

Так, окупанти злякали сомалійських піратів, які, на їх думку, воюють на боці України.

Про це повідомляє в Facebook група "Повернись живим".

"Нещодавно ми писали про "ротації" прапорів Італії та США в районі Авдіївської промзони, а тепер бійці вивісили у тій же місцевості прапор Федеративної Республіки Сомалі.

Також Знай.ua писав про те, що на тимчасово окупованих територіях Донбасу бойовики стали піддослідними щурами, на яких без попередніх випробувань використовують нове обладнання і медичні препарати.