Відповідальність за збереження безвізового режиму з Європейським Союзом лежить не лише на всіх українських інститутах, але й на кожному громадянину. Про це повідомляє Обозреватель, посилаючись на слова віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе.

"Відповідальність за збереження безвізу лежить не тільки на всіх інститутах – законодавчій та виконавчій владі, але й на кожному громадянину, який подорожує до країн Європейського Союзу", - заявила Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, якщо кількість громадян, які порушують режим, наприклад залишаються в країнах ЄС довше, ніж на 90 днів, протягом півріччя, буде збільшуватися, або кількість рішень про вислання зросте, - пропорційне підвищення таких даних може негативно вплинути на рішення про безвіз.

"Тому з боку влади – стабільність рішень, які ми прийняли, щоб отримати безвіз. Зокрема, забезпечення реального функціонування всіх антикорупційних органів – САП, НАБУ, НАПК, створення Антикорупційного суду тощо. З боку кожного громадянина – відповідальне використання безвізу", - підсумувала Климпуш-Цинцадзе.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Україна отримала ще два далеких безвізи". Українські дипломати досягли домовленості про безвізовий режим з двома країнами Південної Америки – Уругваєм і Перу. Про це заявив директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев.

Дипломат почав турне по країнах Латинської Америки. Під час зустрічей у Монтевідео (Уругвай) була досягнута домовленість про підписання угоди про безвізовий режим між Уругваєм і Україною. Формально цей документ ще не підписаний, але домовленість по ньому погоджена з керівником міграційної служби, керівництвом МЗС, а також з членами парламенту Уругваю.

Сергій Погорельцев також повідомив, що найближчим часом буде формалізована домовленість про угоду безвізу з Перу. За словами дипломата, цей документ розширить перелік категорій громадян України, які будуть мати право на безвізовий в'їзд в Перу.