Генеральний штаб України розробляє декілька сценаріїв зі звільнення тимчасово окупованих територій Донбасу. Один з них - силовий.

Як повідомляє "Апостроф", про це заявив народний депутат, координатор "Інформаційного опору" Дмитро Тимчук. Він розповів, що основний сценарій передбачає введення в східний регіон миротворчої місії ООН, проте цей варіант прийнятний тільки за однієї умови.

Дмитро Тимчук


"Західні експерти попереджають нас, що проведення миротворчої місії може заморозити конфлікт, наводять як приклад той же Кіпр, де вже десятиліття триває нерозв'язний конфлікт, який фактично є замороженим... Однак війна на Донбасі має одну відмінну рису. Якщо дійсно перекрити кордон з Росією, який не контролює Україна, і припинити поставки озброєння, військової техніки, російських найманців, то питання існування так званих "ЛНР" і "ДНР" - це питання декількох тижнів, можливо, місяців", - заявив народний депутат.

Саме за умови повного контролю україно-російського кордону миротворча операція може мати успіх. Він також додав, що в Генштабі мають військовий сценарій повернення Донбасу, але поки його не готові втілювати.

Популярні новини зараз

Помер відомий американський комік Кріс Коттон

ПриватБанк терміново попередив українців про нову схему шахраїв

Шикарному життю вдови "Мотороли" позаздрить кожна жінка: замість скорботи елітні авто і дорогезні заклади

На Україну суне аномальна зима: синоптики стривожили прогнозом на грудень

Показати ще


"Наскільки я знаю, в Генеральному штабі є різні варіанти проведення операції, але який з них буде застосовано і взагалі чи буде застосовано - це вже рішення вищого військово-політичного керівництва України", - додав Тимчук.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що Фінляндія назвала головний мінус сценарію з миротворцями: занадто мало європейських країн братимуть участь в операції, що ускладнює забезпечення України необхідною кількістю представників ООН.