Через слабкі позиції вітчизняної дипломатії Україні було приділено недостатньо уваги підчас останньої Мюнхенської конференції з безпеки. Крім того, більшість питань, що стосуються миротворчої місії на Донбасі, були озвучені ще рік тому.

Про це заявив засновник політичної партії «ОСНОВА» Сергій Тарута в ефірі телеканалу «Україна».

«На останній Мюнхенській конференції з безпеки слово «Україна» дуже рідко звучало. І в головній доповіді Генсека ООН не було згадано абсолютно нічого про Україну. Було сказано про Мінські домовленості та реалізації цих домовленостей, а про Україну не сказано нічого. І це, на жаль, втрата довіри з боку західних партнерів і до керівництва нашої держави і до дипломатії, яка займається цим питанням», – зазначив Сергій Тарута.

За словами народного депутата, частину із озвучених ним торік пропозицій, щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, почали обговорювати на цьогорічній Мюнхенській конференції з безпеки.

«Рівно рік тому я пропонував на минулій Мюнхенській конференції з безпеки ефективний спосіб вирішення конфлікту на Донбасі. Я презентував план «Три основи», в який в тому числі входили і миротворчі сили, і тимчасова адміністрація, для того щоб у миротворців був партнер для співробітництва на території Донбасу. Необхідно визначитися, хто буде командувати цими миротворчими силами: ООН безпосередньо або спеціальний підрозділ, який буде стороною, яка координує дії миротворців», – додав Сергій Тарута.

Популярні новини зараз

Ані Лорак вперше показала рідного брата – як Кароліна в чоловічому тілі: "Ми схожі"

"Стане матусею", - 45-річна Наталія Могилевська заінтригувала українців

Аліна Гросу зі своїм коханцем несподівано показали дитину

Найпереробленіша з "Пацанок" Покрищук показала натуральну "красу" до операцій: "Впізнали жінку?"

Показати ще

Засновник партії «ОСНОВА» також зауважив, що надзвичайно важливим питанням і досі залишається визначення формату проведення миротворчої операції на Донбасі а також роль міжнародної тимчасової адміністрації в цьому процесі.

«Я запропонував ще в минулому році, щоб на час ведення миротворчої операції на окупованих територіях була введена в дію тимчасова міжнародна адміністрація під егідою ООН, а не Захарченко та інші бойовики. Тоді у нас виходить цілісна картина відновлення миру на Донбасі. Я про це так само говорив на останній Мюнхенській конференції, в неформальних переговорах. Оскільки нам необхідно домогтися цього формату, і сьогодні всі сторони переговорного процесу сходяться на думці, що необхідно шукати компроміси», – резюмував Сергій Тарута.

Дивіться: коментар Сергія Тарути

Як повідомляв портал "Знай.ua", західні аналітики показали обличчя української корупції.