В селі Новгородське Донецької області може прорватися відстійник відходів Торецкого фенольного заводу, що спричинить за собою евакуацію декількох тисяч місцевих жителів і серйозну екологічну катастрофу в регіоні.
Про це повідомила Радіо Свобода.

Мерзенний відстійник розташований прямо на лінії фронту, приблизно в трьох кілометрах від Горлівки, а глибина досягає 15 метрів. Зараз у відстійнику зберігаються триста тисяч тонн отруйних хімікатів.

"В кінці липня на березі озера утворилася тріщина. Співробітники підприємства зазначили, що 25 липня стався обстріл вже після погодження вікна тиші для проведення робіт у отруйного відстійника. Якихось уламків знайдено не було. Вікно закрилося 1 серпня і поки небезпеки для навколишнього середовища немає", - йдеться в матеріалі.

На підприємстві вже заявили, що аварія, в результаті якої відбудеться витік хімікатів у водойму, швидше за все, відбудеться, і отруйні речовини спочатку пройдуть по річці Кривий Торець, після чого потраплять у Північний Донець і дійдуть аж до Азовського моря. Між тим, Фенольний завод вже внесений до групи небезпечних об'єктів, розташованих на Донбасі. Зараз ведуться ремонтні роботи, поруч знаходяться українські військові, а також представники моніторингової місії ОБСЄ.

Раніше Знай.uа писав, що українські екологи сильно стурбовані проблемою цвітіння Дніпра, яка сильно загострилася останнім часом.

Популярні новини зараз

Джо Байден призначив зустріч Володимиру Путіну через Україну

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Леся Нікітюк навчилася "керувати" чоловічою гідністю без штанів: "Коли дуже сумно"

Показати ще

Про це повідомляє Obozrevatel.

"Це спостерігається більше п'яти років. Насамперед, це пов'язано з порушенням водообміну річки Дніпро з київським водосховищем, з масовим зростанням синьо-зелених водоростей", - сказав начальник Головного управління Госпотребслужбы в Києві Олег Рубан.

Нагадаємо, Київ може повторити долю Львова, який загруз у сміттєвий апокаліпсис. Під столицею назріває екологічне лихо з-за відходів, які нікуди дівати. Звалище поблизу Обухова переповнений, люди б'ють на сполох.

Відзначимо, в Горлівці у результаті закриття шахт і зупинки видобутку вугілля сталася моторошна локальна екологічна катастрофа.