Стало відомо, що в Міністерстві закордонних справ Росії пообіцяли допомогти директору "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський, якого судять у справі про держзраду.

Подібну заяву зробив заступник директора департаменту інформації і друку МЗС РФ Артем Кожин, коментуючи звернення Вишинського до президенту РФ Володимиру Путіну з проханням вжити заходів для його швидкого звільнення.

За словами Кожина, Росія завжди надає допомогу своїм громадянам, а ситуація з арештом голови "РИА Новости Украина" – обурлива.

"Обурливо, коли подібні речі відбуваються навколо представників ЗМІ. Ми дуже сподіваємося на відповідну реакцію профільних міжнародних структур", – сказав представник МЗС РФ.

Нагадаємо, що скандальний головний редактор видання "РИА Новости" в Україні Кирило Вишинський, якому інкримінують державну зраду, під час судового засідання у його справі заявив, що більше не хоче мати статус громадянина України.

Інформаційний портал "Знай.uа" нагадує, що російський журналіст Аркадій Бабченко заявив, що ненавидить президента Росії Володимира Путіна і звинуватив його в тисячах смертей.

Про це він сказав на брифінгу. За словами російського журналіста, саме Путін відповідальний за кілька воєн Росії проти інших держав.

"Як би це перекласти на російську без матюків ... Тому що я його ненавиджу. Я ненавиджу цю людину. Ця людина відповідає за кілька воєн. Цей чоловік відповідальний за тисячі смертей. Я ховав своїх знайомих. Я ховав своїх колег. Я ховав своїх друзів. Я втомився ховати. Зараз в країні, в якій ми з вами сидимо, четвертий рік йде війна. Я його ненавиджу. Це особисте ", - сказав Бабченко.

Тим часом, глава МЗС РФ Сергій Лавров висловився про рішення уряду України про блокування низки російських інформаційних видань.

Він заявив, що російські журналісти постійно стикаються з тиском і залякуванням під час перебування в Україні, їх не пускають на заходи, їх права утискають, в той час коли журналісти з України вільно працюють в РФ.

Глава відомства при цьому підкреслив, що РФ ніколи не відповідали нападками через тиск, який чиниться на представників преси.