Питання про те, якою мовою повинні здобувати освіту нацменшини, які живуть в Україні, Угорщина ніяк не може залишити в спокої: тут вважають, що їхні громадяни не зобов'язані знати державну мову країни, в якій навчаються, а всі предмети повинні викладати виключно угорською. Оскільки Україна на поступки не йде вже не перший місяць, угорці вирішили приступити до більш рішучих дій і заявили, що збираються блокувати всі зустрічі України з НАТО на вищому рівні.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби угорського Міністерства закордонних справ. Заявити про це вирішили в рамках саміту НАТО, який почався в Брюсселі.

Зокрема, офіційний Будапешт чекає від України "припинення політики утиску прав національних меншин, в іншому випадку, угорський уряд блокуватиме прагнення України до євроатлантичної інтеграції".

"Уряд Угорщини також накладе вето на будь-які зустрічі на вищому рівні між НАТО і Україною і на рівні міністрів і накладе вето на всі спільні двосторонні заяви НАТО і України", - заявив Томаш Менцер - держсекретар зі зв'язків і парламентської координації.

Разом з ті Менцер додав, що Угорщина не блокуватиме зустріч з безпеки Чорноморського регіону, яка пройде за участю України та Грузії, і не буде блокувати спільну заяву за її підсумками. Ну спасибі.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Угорщина втретє заблокувала проведення засідання комісії Україна-НАТО на міністерському рівні. Угорська влада пояснює, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту. Будапешт переконаний, що закон значно обмежив права національних меншин у використанні рідної мови.

Ми також писали про те, що мовний скандал з Угорщиною, яка спалахнув в результаті прийняття Україною закону про освіту, знову набирає обертів. Зокрема, глава Міністерства закордонних справ Петер Сійярто заявив, що в разі незгоди Угорщина блокуватиме важливі для України зустрічі на рівні НАТО і Європейського Союзу. "Що стосується України, Угорщина не має іншими інструментами, крім як блокувати міжнародні, європейські та євроатлантичні прагнення України", - заявив він.