Український закон "Про освіту", який отримав широкий резонанс в Європі в цілому та істерику Угорщини зокрема, після декількох місяців баталій знову обріс новими вимогами. Цього разу угорці вимагають не тільки змінити закон, але і відкласти його на найближчих п'ять років, хоча діяти він повинен почати вже з вересня.

Зокрема, глава Міністерства закордонних справ Петер Сійярто заявив, що в разі незгоди Угорщина блокуватиме важливі для України зустрічі на рівні НАТО і Європейського Союзу. "Що стосується України, Угорщина не володіє іншими інструментами, окрім як блокувати міжнародні, європейські та євроатлантичні прагнення України", - заявив він.



"Відповідно, Угорщина також не підтримуватиме проведення зустрічі міністрів оборони ЄС-Україна, запланованої на квітень, і саміту НАТО-Україна, запланованого цього літа. Будапешт підтримає проведення цих зустрічей тільки в тому випадку, якщо Україна виконуватиме свої міжнародні зобов'язання і умови щодо задоволення прав угорської національної меншини в Закарпатті", - зазначив політик.

"Той факт, що така країна, як Україна займає геополітично важливу позицію, не означає, що вона звільнена від дотримання міжнародного права або від її зобов'язання захищати меншини, що проживають на її території", - додав він. "Угорщина охоче повернеться до позиції підтримки України, якщо Київ гарантуватиме, що закон про освіту не вступить в силу до 2023 року і в його текст буде внесено суттєві зміни", - підкреслив Сійярто в останньому листі до представників ЄС і НАТО.

Популярні новини зараз
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще


"Угорщина і Європейський Союз сподіваються, що Україна втілить рекомендації Венеціанської комісії, проконсультується з національними меншинами і серйозно прийме заборону на усунення існуючих прав. Тому переговори з угорським національною меншиною повинні початися і реалізація українського освітнього закону повинна бути припинена", - додав міністр.

На цьому глава МЗС не зупинився і на засіданні Ради ЄС попросив європейських міністрів "не бути осторонь, коли Україна здійснює порушення міжнародного права".

Угорщина навмисно спотворює ситуацію з законом про освіту


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Міноборони хоче відновити роботу військової бази на Закарпатті.