В Україні все ще ведеться робота над підготовкою нового мовного законодавства. Як відомо, серед іншого, новий закон має врегулювати та використання мов національних меншин у місцях їх компактного проживання.

Так, Міністерство закордонних справ України прокоментувало заяву міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто про необхідність надання угорській мові статусу офіційної в новій редакції закону про мови, який прийде на зміну скасованим "закону Ківалова-Колесніченка".

Як зазначає прес-служба міністерства, відповідно до положень статті 10 Конституції, в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист мов національних меншин.

У МЗС також нагадали, що питання створення можливості паралельного використання регіональних мов або мов меншин регулювалося Законом України "Про засади державної мовної політики" від 2012 року, зазначений закон був визнаний рішенням Конституційного Суду від 28 лютого 2018 року неконституційним.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

"Зараз ведеться робота над підготовкою нового законодавства в цій сфері, яке, серед іншого, повинно врегулювати і використання мов національних меншин у місцях їх компактного проживання. МЗС виходить з того, що будь-яке законодавство, яке буде прийнято, буде відповідати Конституції України, міжнародним зобов'язанням, кращої міжнародної практики, а також українським національним інтересам", - відповіли в прес-службі.

Раніше, угорський уряд відмовився від шантажу України щодо безумовного відмови від нині чинної редакції мовної норми закону про освіту.

Про це повідомив на прес-конференції у Нижньому Солотвиному (Закарпаття) міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляють українські ЗМІ.

Угорський міністр дав коментарі журналістам після завершення першого раунду консультацій за участю глав МЗС україни і Міносвіти України, та їх колег з Угорщини.

Сійярто повідомив про прогрес у переговорах щодо мови освіти.

"Ми сьогодні зробили перші кроки, попереду багато роботи", - підкреслив він. "Ми намагалися не обговорювати про те, як закон зробить більш ефективним вивчення української мови. Ми тільки просимо про те, щоб це не зашкодило інтересам угорськомовних меншини. Це - наша єдина прохання", - додав міністр.

Як повідомляв портал "Знай.uа", Петер Сійярто заявив, що Будапешт не хоче, щоб боротьба з російським впливом відображалася на угорській меншості.

Угорщина буде чинити опір, якщо на зміну скасованому мовного "закону Ківалова-Колесніченка" буде прийнятий закон, який не надасть угорській мові можливого статусу офіційної в деяких регіонах.