Випускники шкіл національних меншин повинні володіти українською мовою і більша частина предметів має викладатися державною мовою.

Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

"У нас є одна засаднича позиція: в усіх школах України (і в школах національних меншин) випускники, завершивши повну загальну середню освіту в українській школі, повинні вільно володіти державною мовою", - підкреслила вона в інтерв'ю виданню Уніан.

За її словами, розроблена "дорожня карта" реалізації закону "Про загальну середню освіту", яка враховує рекомендації Венеціанської комісії. Документ передбачає таку форму навчання в школах з мовами національних меншин, щоб діти могли добре знати рідну мову і при цьому дуже добре володіти державною мовою.

Гриневич зазначила, що з даного питання Україна проводить консультації з Болгарією, Польщею, Румунією, Молдовою.

Популярні новини зараз

В Одесі 17-річна дівчина викинулася з вікна 5-го поверху, була в гостях

Потап розповів про стосунки з красунею-тещею: "Сумую за твоїм борщем"

Григорій Чапкіс підрахував статки молодшої на 50 років дружини: "Багатша за мене!"

Цар-балкон у Києві довів містян до чортиків: "Квартирантам здає?"

Показати ще

"Ми мусимо відстоювати свою позицію, пояснювати нашу запропоновану модель. Суть моделі, яку ми пропонуємо, виглядає так: 60% на 40%... Вона передбачає, що в залежності від підготовки з української мови (адже мови румунської і угорської нацменшин не належать до групи слов’янських мов і їм важче вивчити українську), покроково запроваджуються предмети українською мовою. У першу чергу - історія, географія, право України. А далі, в процесі, ми маємо вийти до останнього класу повної загальної середньої освіти, де співвідношення навчального часу, який буде здійснюватися державною мовою, буде 60%, а мовою нацменшин – 40%", - розповіла міністр.

Вона додала, що аналогічна система освіти в школах нацменшин діє в Латвії та Естонії.

"Наше завдання в українській школі - дати всім дітям рівні можливості знання державної мови. Адже державна мова (і це визнають усі міжнародні конвенції, і Венеціанська комісія, зокрема) – є одним із основних чинників соціальної злагоди і взаєморозуміння. Це важливо і для наших громадян, для наших дітей, і важливо для нашої державності, для єдності нашої країни", - підкреслила Гриневич.

Дивітся: співак Leo Mantis пояснив, чому вивчив українську мову, а не російську

Нігерієць розповів, як вивчив українську мову

Співак Leo Mantis з Нігерії В Україні він мешкає уже 6 років За цей час вивчив українську так, що говорить майже без акценту «Вивчати українську для мене було логічним рішенням, адже коли ти приїжджаєш до якоїсь країни і поважаєш її культуру, людей, то ти повинен розуміти і державну мову, спілкуватися нею», – говорить він Джерело: https://www.radiosvoboda.org/a/29161791.html

Posted by Переходь на українську on Monday, 16 April 2018

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Європейському союзі впевнені, що критика української освітньої реформи "непропорційно роздута". Про це заявила заступник генерального директора Єврокомісії з питань політики сусідства та переговорів по розширенню Катаріна Матернова.

За її словами, проблема мовних меншин була лише незначною часткою більш широкої, основоположної реформи системи освіти українських дітей.