В Європейському союзі впевнені, що критика української освітньої реформи "непропорційно роздута". Про це повідомляють ЗМІ, посилаючись на заяву заступника генерального директора Єврокомісії з питань політики сусідства та переговорів по розширенню Катаріни Матернової.

За її словами, проблема мовних меншин була лише незначною часткою більш широкої, основоположної реформи системи освіти українських дітей.

"Думаю, це було одним із тих питань, який кілька непропорційно роздутий, адже це рекомендація Венеціанської комісії, де йдеться саме про захист мов меншин", – сказала вона.

Відомо, що у вересні 2017 року в Україні набув чинності закон про освіту, який викликав критику з боку Угорщини і сприяв загостренню відносин між країнами.

Найбільше обурення закон викликав серед угорських меншин, діти яких навчаються в Україні угорською мовою. Положення нового освітнього закону передбачає поступове збільшення предметів, що викладаються українською мовою. Будапешт побачив у цьому порушення прав угорської меншини.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

У МЗС Угорщини закликали ОБСЄ направити постійну місію до Закарпатської області через освітню реформу, яка, на думку МЗС, обмежує права угорської меншини на вивчення угорської мови.

Нещодавно глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив про направлення спостерігачів ОБСЄ на Закарпатті як про доконаний факт.

А Петер Сійярто заявив, що країна не відмовиться від своєї політики стосовно українського закону про освіту без юридичних гарантій. Глава МЗС Угорщини назвав право вето в НАТО "єдиним інструментом, за допомогою якого Угорщина може захистити закарпатських угорців і змусити Україну діяти згідно з міжнародними нормами".

Раніше, близько 4-5 млн українців не розмовляють вдома українською, хоча вважають її своєю рідною мовою.

Нагадаємо, українське Міністерство закордонних справ вважає, що угорські дипломати перевищують свої повноваження, коли питання заходить про резонансний закон "Про освіту".

Крім того, на громадське обговорення нещодавно винесли нову ініціативу Міністерства освіти і науки України щодо зміни системи зарахування дітей до першого класу – без іспитів.

Також, новий закон про освіту змінює деякі правила прийому дітей у перший клас. З цього року діти не прив'язані до шкіл за місцем прописки.

Дивіться сюжет про реформи

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", американці пояснили, що не так з українським реформами.