Уряд до кінця року реалізує ініціативу президента України Петра Порошенка щодо підвищення мінімальної заробітної плати з 3723 гривень на поточний момент до 4200 гривень.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.

"Коли ми говоримо про те, що в цьому році буде чи не буде підвищення мінімальної заробітної плати, я все ж оптиміст. Я переконаний, що ініціатива, яку проголосили все ж не політичні сили, а президент України, що ми повинні, щонайменше , зробити 4200 я переконаний, що 4200 в цьому році буде реалізована. Ми зробимо цей крок ", - сказав Розенко.

При цьому Розенко зазначив, що підвищення зарплат має бути економічно обґрунтованим і не відбуватися за рахунок додаткового друку грошей Національним банком.

Віце-прем'єр зазначив, що уряд в цьому році вже збільшив "мінімалку" з 3200 до 3723 гривень.

"Тобто це теж досить серйозний крок, і цей крок вдвічі перевищить ті інфляційні процеси, які ми отримаємо. Тобто, все ж йдемо випереджаючими темпами. Зростання зарплат буде йти вище інфляції в Україні", - сказав він.

Нагадаємо, минулого місяця президент Петро Порошенко заявив, що зростання мінімальної зарплати до 4200 гривень у другому кварталі цього року не є межею. За його словами, середня зарплата в країні зараз наближається до 9 тисячам гривень.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в рамках індексації уряд збільшить мінімальні пенсії, прожитковий мінімум, а разом з ним і прив'язані до нього виплати.

В першу чергу таке рішення вплине на бюджетників, пенсіонерів і тих, хто отримує соціальну допомогу, в тому числі субсидії. Вже через кілька тижнів в Україні на 60-70 грн "розбагатіють" кілька мільйонів чоловік.

Майбутнє підвищення в липні складе 4,5% від прожиткового мінімуму, також на 4,5% збільшать соціальні стандарти в грудні. В результаті прожитковий мінімум і мінімальну пенсію в 2018-м піднімуть на планований рівень зростання цін – 9%.

Популярні новини зараз

Єлизавета II потрапила у скандал через лист школярам з Севастополя: "визнали" Крим російським

Олені-Крістіні Лебідь запропонували член, а вона і рада: бідолашний Розенко

"Ріст припинився , ноги і руки продовжували збільшуватися": історія 10-річної Ані, у якої на спині з'явився горб

Юрій Ткач усамітнився в лісі з двома жінками і відразу пошкодував: надкусила його грибочки

Показати ще

Для прикладу, зараз українські пенсіонери отримують не менше 1373 грн, в липні виплату збільшать до 1435 грн, тобто на 62 грн. Таке нововведення торкнеться тільки тих українців, які не виконали норму по стажу і зараз отримують менше 1435 грн.