Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) вирішила передати Великій палаті суду чотири справи "України проти Росії", що стосуються порушень прав людини в окупованому Криму і на сході України. Про це повідомляє Українська правда.

"Палата Європейського суду з прав людини, яка розглядає чотири міждержавні заяви, подані Україною проти Росії, вирішила відмовитися від юрисдикції над ними на користь Великої палати", - йдеться в повідомленні.

У Великій палаті 17 суддів, в той час як по стандартних справах виносять рішення 7 суддів ЄСПЛ.

Велика палата уповноважена розглядати лише ті справи, які були передані їй і лише в трьох випадках палата може відмовитись від своєї юрисдикції на користь Великої палати за певних обставин. Зокрема, це відбувається, якщо справа, яку розглядає палата, порушує серйозне питання щодо тлумачення Європейської конвенції з прав людини та протоколів до неї.

Передані справи стосуються звинувачень України в порушеннях Європейської конвенції з прав людини з боку Росії і озброєних груп, які РФ контролює. Заяви були подані за кількома статтями, включаючи статтю 2 (право на життя), статтю 3 (заборона тортур і нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження), статті 5 (право на свободу і безпеку), стаття 6 (право на справедливий судовий розгляд).

Популярні новини зараз

Українцям "злили" переможця шоу "Танці з зірками": Олександра Зарицька піде без тріумфу

Роман Свічкоренко зустрічався з Тіною Кароль задовго до "холостячки" Злати Огнєвіч: "Так собі хлопчик"

Серіал "Ти", який обігнав "Гру в кальмара", продовжує набирати популярність: чим підкорив Ден Хамфрі з "Пліткарки"

Злата Огнєвіч поскаржилася на хейт після "стриптизу" на "Холостячці": "Закомплексовані..."

Показати ще

У перших двох справах уряд України стверджує, що з 27 лютого 2014 року Російська Федерація, здійснюючи контроль над АР Крим, який є невід'ємною частиною України, а також здійснюючи контроль над сепаратистами і озброєними групами, які діють на сході України, призвела до численних порушень Конвенції.

Інші дві справи покривають події в Криму та Східній Україні з вересня 2014 року. Уряд України стверджує, що РФ встановила контроль і продовжує контролювати Крим і, контролюючи сепаратистів і збройні групи, фактично контролює райони Донецька і Луганська. Таким чином, як наполягає український уряд, Росія несе відповідальність за численні порушення Конвенції в цих районах.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що всю суть путінської Росії показали в одному відео.