Про це повідомляє видання "Обозреватель" з посиланням на журналіста Рікарда Йозвяка.

На своїй сторінці в соціальній мережі twitter журналіст Рікард Йозвяк написав можливість отримання Україною першого траншу допомоги вже у вересні цього року.

"Якщо все піде добре, перший транш може бути наданий у вересні. 527 голосів за і 124 проти", - повідомив Рікард.

Рішення Європарламенту щодо фінансової допомоги для України також підтвердив на своїй сторінці в соціальних мережах прес-секретар Петра Порошенка Святослав Цеголко.

Довгоочікуваний мільярд надійде на українські рахунки не відразу – його розділять на два транші по 500 млн. євро, які країна отримає протягом 2,5 років після прийняття остаточного рішення. Аналогічна схема діяла три роки тому, коли Брюссель схвалив програму виділення фінансової допомоги для України в розмірі 600 млн. євро. Однак, тоді допомога була розподілена на три транші, причому третій Україна так і не отримала.

З березня 2018 року в Єврокомісії обговорюється нова програма макрофінансової допомоги Україні в розмірі 1 млрд. євро, прийняття якої обгрунтовано наростаючої економічної вразливістю держави.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа"у найближчі дні вартість американської валюти досягне психологічної позначки стабільності.

Вже на цьому тижні економічні експерти прогнозують встановлення стабільної ситуації на українському ринку валют. Разом з початком сезону відпусток ринкова активність знижується. До того ж стабілізації сприятиме виконання українським парламентом необхідних для отримання чергового траншу МВФ умов.

Тенденції на світових ринках залишаються сприятливими – все це створює умови для стабільного курсу гривні. За оцінками аналітиків, курс американської валюти протягом найближчих 7 днів буде коливатися в межах 26-26,4 грн за дол.

Серйозних валютних коливань найближчим часом очікувати не доводиться. "Мертвий сезон" добрався і до валютного ринку. Щоправда, триватиме він не все літо – найближчим часом можливе значне зміцнення гривні, аж до 25,5 грн за долар. А от наступного тижня ситуація буде спокійною. Аналітики впевнені: ні значного підвищення, ні зниження чекати не варто.