Президентський проект закону "Про створення Вищого антикорупційного суду" підтримала Вища рада правосуддя України. Дане рішення було прийнято на голосуванні в понеділок, 18 червня.

"Пропоную вам підтримати підготовлений президентом України проект закону про створення Вищого антикорупційного суду", — запропонував перед голосуванням голова ВСП Ігор Бенедисюк.

Українські ЗМІ повідомляють, що рішення було прийнято одноголосно.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла закон про Вищий антикорупційний суд України 7 червня. Президент Петро Порошенко підписав його 11 червня.

Порошенко закликав парламент на цьому тижні прийняти ще два законопроекти, щоб завершити запуск Антикорупційного суду: про створення суду та про внесення змін в законопроект про судоустрій і статус суддів.

Перший проект президент обіцяє внести на розгляд Ради вже у вівторок, 19 червня. Він буде визначений як невідкладний.

У той же час міжнародна антикорупційна мережа Transparency International закликала змінити положення закону про Антикорупційний суд, яке дозволить затягувати судові процеси проти корупціонерів. Мова йде про виправлення, яке встановлює, що апеляції по справах НАБУ, які суди розглядають зараз, розглядатимуться в судах загальної юрисдикції, а не в Антикорупційному суді.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що через шість місяців в Україні з'явиться можливість запустити Антикорупційний суд. Про це розповів директор НАБУ Артем Ситник під час зустрічі з молоддю в суботу в столичному Парку корупції.

"Я зроблю прогноз, наскільки швидко можна створити цей суд. Його можна створити за півроку. Якщо ми створювали з нуля НАБУ - це набагато складніший механізм, ніж Антикорупційний суд - ми його запустили менш ніж за 8 місяців. Звичайно, це була важка праця, але ми це зробили. Тому за півроку, за наявності політичної волі це можна зробити", - підкреслив Ситник.

Як повідомляв портал "Знай.uа" один із лідерів політичної сили "Наш край", народний депутат Сергій Шахов впевнений, що Україна не зможе розраховувати на успішні реформи, доки кардинально не зміниться ситуація в Кабінеті міністрів. Про це він заявив в ефірі одного з українських телеканалів.