На острові Кюсю в Японії 16 червня почалося виверження вулкана Сакурадзіма.

За попередніми даними, вулкан викинув стовп попелу і диму заввишки 4,7 кілометра. Виверження "вибухового характеру" було зафіксовано о 07.20 за місцевим часом (1:20 - за київським).

Про це повідомляє японське метеорологічне управління.

Фахівці повідомляють про "вибуховий характер" виверження. За даними ЗМІ, вулканологи зафіксували викиди каменів на відстань 800 м - 1 тис. М від кратера.

Внаслідок виверження вулкана найближчі до нього населені пункти засипало попелом. На даний момент оголошено 3 рівень небезпеки з 5 можливих. Заборонено наближення до гори і сходження на неї. Якщо ситуація посилиться, людей почнуть евакуйовувати. Четвертий і п'ятий рівні передбачають "підготовку до евакуації" і "термінову евакуацію".

Популярні новини зараз
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Також, місцеві ЗМІ та очевидці в соцмережах не перестають висвітлювати подію.

Вулкан Сакурадзіма, розташований на південному заході Японії, досягає у висоту 1117 метрів над рівнем моря, і на його схилах є паразитичні кратери. У 50 кілометрах від вулкана знаходиться АЕС "Сендай", один з енергоблоків якої був перезапущений в кінці 2016 року, а з 2017 року виробляє електрику в промислових обсягах.

В останні місяці в різних районах світу активізувалася вулканічна діяльність. Так, 16 червня на Гаваях почалося виверження вулкана Кілауеа, який вже триває близько місяця. Вулкан підніс місцевим жителям сюрприз - під час виверження на них посипалися кристали зеленого кольору.

Як повідомляє Naked science, на жителів острова з неба посипалися кристали напівпрозорого речовини олівін, яке в чистому вигляді зустрічається на Землі вкрай рідко.

Варто відзначити, що це не єдина дивна річ, пов'язана з виверженням вулкана Кілауеа. Нещодавно виверження стало причиною синього полум'я, яке виривалося з-під землі.

Ці кристали - олівін - магнезіально-залізисті силікати. Вони настільки поширені на планеті, що, за оцінками експертів, становлять 50% верхньої мантії Землі. Під час виверження магма вимиває частину океанічної кори, схожої за складом на мантію, тому темні магматичні породи нерідко набувають зелений відтінок.

Однак в чистому вигляді олівін знайти дуже важко. Одна з різновидів олівіну - перідот - є дорогоцінним каменем. Його вартість може досягати $ 450 за карат.

Зазвичай олівін виходить на поверхню разом з лавою, тому і залишається замкнутим в породах. В даному випадку лава викидалася настільки різко і потужно, що її частинки охолоджувалися в повітрі, дозволяючи оливину швидко кристалізуватися окремо.

Як повідомляв портал "Знай.ua", зарубіжні ЗМІ шокували українців звісткою про трагедію в родині наших співвітчизників, які виїхали за кордон в пошуках кращого життя.

Пара українців, яка вирішила оселитися в райському куточку, втратила все через жорстокість стихії - чергового виверження вулкана.