Через шість місяців в Україні з'явиться можливість запустити Антикорупційний суд.

Про це розповів директор НАБУ Артем Ситник під час зустрічі з молоддю в суботу в столичному Парку корупції.

"Я зроблю прогноз, наскільки швидко можна створити цей суд. Його можна створити за півроку. Якщо ми створювали з нуля НАБУ - це набагато складніший механізм, ніж Антикорупційний суд - ми його запустили менш ніж за 8 місяців. Звичайно, це була важка праця, але ми це зробили. Тому за півроку, за наявності політичної волі це можна зробити", - підкреслив Ситник.

При цьому він додав, що важко спрогнозувати наявність політичної волі.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками
Показати ще

"За три роки її не додалося в Україні, на жаль... Якщо нам - НАБУ, громадянському суспільству, міжнародним партнерам - не вдасться послабити увагу за цим процесом і не послаблювати тиск на тих людей, які повинні "сидіти", то це буде досить швидко", - сказав директор НАБУ.

За його словами, закон про Антикорупційний суд так важко проходив, "тому що в залі сидить Розенблат, Поляков і ряд інших - це всі представники більшості".

7 червня Верховна Рада прийняла закон №7440 про Вищий антикорупційний суд України. "За" проголосували 315 народних депутатів. Президент Петро Порошенко підписав 11 червня.

Однак для самого створення суду потрібен ще один закон, заявляють окремі депутати і директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

Міжнародна антикорупційна мережа Transparency International закликала змінити положення закону про Антикорупційний суд, який дозволить затягувати судові процеси проти корупціонерів.

Як повідомляв портал "Знай.uа" офіційне видання Верховної Ради "Голос України" опублікувало закон "Про Вищий антикорупційний суд". Отже, вже 14 червня він вступить в силу на наступний день після опублікування.

Між тим, "Центр протидії корупції" повідомляє, що в оприлюдненому тексті закону з'явилася правка, яку голова комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич не зачитував в сесійній залі перед прийняттям закону і яку обговорювали в комітеті. Ця редагування встановлює, що апеляції по справах НАБУ, які суди розглядають зараз, буде розглядатися в судах загальної юрисдикції, а не в Антикорупційному суді.