У четвер, 14 червня, набув чинності закон "Про Вищий антикорупційний суд". Документ опубліковано у виданні "Голос України". Про це повідомляють ЗМІ.

Документ набирає чинності зі дня, наступного за днем його опублікування, однак частина розділу "Прикінцеві та перехідні положення" набуде чинності зі дня початку роботи суду.

Антикорупційному суду підсудні кримінальні провадження в корупційні злочини, підслідних Національному антикорупційному бюро (НАБУ), тільки у тому випадку, якщо розмір предмета злочину або заподіяної шкоди у 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( зараз це 881 тис. грн).

11 червня президент України Петро Порошенко підписав закон України "Про Вищий антикорупційний суд". У середу, 13 червня, організація Transparency International Україна закликала виправити положення про апеляцію в законі про Вищий антикорупційний суд.

В організації зазначають, що апеляції по справах НАБУ, які зараз розглядаються в судах, будуть проходити в судах загальної юрисдикції, а не в апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду. Підкреслюється, що така норма з'явилася в оприлюдненому тексті закону. Ця правка не була зачитана в сесійній залі перед прийняттям закону і не обговорювалася на комітеті.

Популярні новини зараз
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Показати ще

Нагадаємо, для киян вже в наступному опалювальному періоді можуть знизити ціни на теплоенергію.

Згідно з проектом, із 1 серпня пропонується знизити тариф для Київтеплоенерго на виробництво теплової енергії, яка використовується для виробництва та надання населенню послуг із централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води на 29%.

Крім того, офіційне видання Верховної Ради "Голос України" опублікувало закон "Про Вищий антикорупційний суд".

Між тим, "Центр протидії корупції" повідомляє, що в оприлюдненому тексті закону з'явилася правка, яку голова комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич не зачитував у сесійній залі перед прийняттям закону і яку обговорювали в комітеті.

Дивіться сюжет про закони

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", Мінекономрозвитку відверто нехтує приписами Кабміну.