На п'ятницю, 11 травня, припадає свято Березосік. Із назви видно, що цей день присвячувався березовому соку. Про це повідомляють ЗМІ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЙого починали збирати і заготовляти про запас. Вважалося, що найсмачніший і найцілющий сік тече у верхніх гілках дерева, і, якщо зуміти добратися до них, то таким соком можна вилікувати будь-якого хворого. Однак, заготовляти сік у туманний або дощовий день не рекомендувалося — від такого напою користі було мало.
З цього дня березовим соком починали лікувати хворих, які страждають весняними лихоманками. Перед цим їх часто купали в дощовій воді або обтирали розтопленим березневим снігом, спеціально збереженим для такого випадку. Робити це належало тільки в ясний та погожий день. Також березовим соком на Русі лікували цингу, набряки, фурункульоз, артрит, подагру. Вживали його і як сечогінний засіб.
Сучасні лікарі рекомендують пити березовий сік по три рази на день як протизапальний засіб. При виходжуванні хворих використовували і магічні обряди. Виходили на перехрестя, маючи з собою ладанку, і чекали там на теплий вітер із півдня. Він повинен був вселитися в ладанку, яку після потрібно було надіти на хворого.
"Вітер, тепляк — буде здоровань", — говорили в народі.
Спостерігали у цей день за погодою: ясний схід сонця — до ясного ж літа. Якщо ніч буде теплою і зоряною — це обіцяє хороший врожай. На врожай була і така незвичайна прикмета: у цей день потрібно було якомога щільніше обідати — і тоді грядки і ріллі будуть родючі.
Вважалося, що цілющими властивостями володіє тільки сік із верхніх гілок, тому люди намагалися забратися з пристосуваннями для збору якомога вище. Знахарі брали з собою в ліс місцевих хлопчаків, для яких залізти на дерево було в радість. Але збирати рідину слід було тільки в ясну погоду, в похмурий і дощовий день сік втрачав свою силу.
Особливо важливим цей день був для ослаблених та хворих людей. Лікарі радили, якомога більше часу провести на свіжому повітрі, бо теплий вітер на Березосік додавав сили.
Для більшого ефекту люди "ловили" вітер. Для цього необхідно було піти на перехрестя і підставити ладанку свіжому вітру і потім повісити її на шию хворій людині.
Дивіться сюжет про свята