12 липня: святкові та пам'ятні дати цього дня

поділитись
На Петра і Павла християни вмиваються водою з трьох ключів

У четвер, 12 липня, православна і греко-католицька церкви вшановують відразу двох апостолів — Петра і Павла.

Святий Петро - один із 12 апостолів і учнів Ісуса Христа. З церковних переказів відомо, що святий народився у сім'ї рибалки. Спочатку його звали Симоном, а ім'я Петро виникло від прізвиська Кифа, яке йому дав Ісус.

В учні Син Божий закликав Петра разом із братом Андрієм. Варто зазначити, що Петро став учасником і свідком значущих подій: він побажав йти по воді, відрубав вухо раба первосвященика в Гефсиманському саду. Крім того, святого апостола Петра прийнято вважати першим Папою Римським і засновником християнської церкви.

Апостол Павло, пам'ять якого теж відзначають у цей день, не входить до числа 12 апостолів. При цьому, коли він зустрів воскреслого Христа, то одразу повірив у Бога. Щоб прославити Боже слово, Павло побудував численні християнські громади на території Малої Азії та Балканського півострова. Також значну частину Нового завіту становлять саме Його послання.

У народі свято називали також Петрове говіння, так як тоді завершувався Петрів піст. Віруючі влаштовували обітні частування: накривали столи для всіх нужденних. У деяких місцях була традиція тещ приносити для зятів сир, а зятям — принародно пригощати тещ ласощами. Хресні ж дарували своїм хрещеникам пшеничні пироги.

Ще на Петра і Павла християни вмиваються водою з трьох ключів. Часто народ виходив подивитися на схід сонця: збиралися вночі на пагорбах, розпалювали багаття і проводили час в очікуванні світанку в іграх і піснях.

Нагадаємо, що апостол Петро вважається покровителем рибного промислу, а іноді навіть іменується Рибалкою. В цей день рибалки молилися святому про удачу, просили дати підказку.

При цьому на Петра і Павла завжди звершувалися суди і сплати мита. У цей день православна церква отримувала так звану «петровську данину».

У народі казали: якщо на Петрів день дощ, то весь сінокіс буде мокрий. У той же час зміна погоди протягом усього дня, коли за дощем слід сонце, а потім знову дощ, обіцяла щедрий урожай. Люди вірили: «На святого Петра дощ — врожай худий, два дощі — хороший, три — багатий».

Як повідомляв портал "Знай.uа", диякон розповів, як правильно провести Петрів день.

Автор матеріалу: 
Анна Зущик
Теги: 
Петра і Павла, свято, традиції
Полтава нарешті звільниться від пут дощу
0
0
03:29 21.07.2018
З 21 липня починається найсильніша спека
0
0
02:12 21.07.2018
У південних і Дніпропетровській областях переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки
0
0
01:28 21.07.2018
Час діставати свій велосипед з комори і виїжджати на вулицю
0
0
19:39 20.07.2018