Інформація про оплату праці всередині компанії ретельно охороняється, і не завжди очевидно, наскільки ваші доходи відрізняються від доходів ваших колег. Зарплата - це грошове вираження того, наскільки вас цінують на роботі і наскільки ефективно ви працюєте. Якщо ви відчуваєте, що вам недостатньо платять, це може серйозно підірвати ваш інтерес до роботи і вашу ефективність.

Є 15 можливих ознак того, що вам дійсно недоплачують.

1. Ви ніколи не обговорюєте рівень заробітної плати. Але це важливо, як при влаштуванні на роботу, так і в подальшому.

2. Доходи компанії зросли, а ваша зарплата залишилася колишньою. Достовірна інформація про це може послужити аргументом на користь збільшення вашої зарплати.

Популярні новини зараз
В Україні пенсіонери отримають "подвійні", та навіть "потрійні" пенсії: у ПФУ озвучили вимоги Українцям пообіцяли зробити життя трохи простішим: понад 10 тис грн на людину Будете робити це перед працівниками ТЦК – сядете на 8 років: українців суворо попередили На землю чекають удари руйнівної магнітної бурі: нагряне вже ось-ось
Показати ще

3. Ваша зарплата нижча за ринкову, як і на початку вашого кар'єрного шляху. Ви набралися досвіду, але зарплата і раніше нижче ринкової? Можливо, на першій роботі вам недоплачували. Але ви знали про це, тому що на початку багато хто з нас відчайдушно хапаються за можливість. Подумайте про те, чого ви досягли з тих пір. Це дійсно не чесно по відношенню до вас.

4. Ви заробляєте менше, ніж колеги зі схожим досвідом роботи і рівнем освіти. Напевно у багатьох компаніях знайдеться група однодумців, які працюють в одній сфері. Вони діляться професійними жартами, обговорюють робочі проблеми і рівень зарплати. Це відмінний привід дізнатися, чи справедливо вас оцінюють в компанії.

5. Рівень вашої відповідальності виріс, а зарплата - ні. Якщо начальство обсипає вас додатковими обов'язками і понаднормовими годинами, то і платити вам повинні відповідно.

6. Решта колег, на відміну від вас, отримують премії і бонуси. Якщо ви не бачите для цього об'єктивних причин, постарайтеся розібратися в причинах.

7. Ви є затребуваним фахівцем в певній сфері діяльності. Якщо ви добре розбираєтеся в якійсь області, вам повинні забезпечити відповідну заробітну плату. Або знайдіть компанію де оцінять це належним чином.

8. Ви просто щасливі від однієї лише думки, що ви не безробітний. Такий настрій заважає вам рухатися по кар'єрних сходах. Крім того, керівництво може відчути, що вас і так все влаштовує. Тому підвищення ви навряд чи дочекаєтеся.

9. За останній рік ви не проходили атестацію працівників або не отримували підвищення. Якщо ви відчуваєте, що вам давно було пора це зробити, то, можливо, ваш труд недооцінюють.

10. У вашій компанії велика текучка кадрів. Це показник того, що працівники незадоволені умовами праці або справа в зарплаті.

11. Ви інтуїтивно відчуваєте, що вам недоплачують. В такому випадку может несвідомо ухилятися від роботи, приходити пізніше або навіть красти. Людина підсвідомо вважає, що таким чином вона забере те, що йому належить.

12. В оголошенні про таку ж вакансію на сайті вашої компанії вказано більше розмір заробітної плати. Якщо ви відчуваєте, що вам недоплачують, відстежуйте відкриті вакансії вашої компанії. Дуже дивно, якщо співробітник на схожій позиції отримуватиме більше вас.

13. Начальство йде від обговорення вашої кар'єри.

14. Вам лише незначно підвищили зарплату. Якщо це сталося давно, то, можливо, зараз вам недоплачують.

15. Ви не в курсі ситуації на ринку праці. Потрібно обов'язково знати, яка заробітна плата передбачена на вашій позиції. Інакше це може стати причиною того, що вам недоплачують або намагаються обдурити.

Нагадаємо, експерт назвав підводні камені підвищення зарплати для Українців.

Як повідомляв портал "Знай.uа", кількість співробітників в Україні, чия заробітна плата перевищила показник в 10 тис. грн, досягла 26,8%. Такі дані наводить Державна служба статистики України після аналізу нарахованих зарплат за червень 2018 року.

Також "Знай.uа" писав, експерти склали рейтинг найбільш високооплачуваних вакансій за цей місяць. Зазначимо, що при мінімальній зарплаті у майже 4 тис. гривень, роботодавці готові платити українцям до 80 тисяч гривень на цих посадах.