У понеділок, 18 червня, в народі примічали, що наставав час, коли починала цвісти костриця та сон-трава. У цей день відзначали Дорофєєв день. Про це повідомляють ЗМІ.

У православній церкві вшановується пам'ять святого Дорофея, що, згідно з історичними відомостями, проживав у III-IV століттях на території фінікійського міста Тір, де служив єпископом.

Під час гонінь, організованих по відношенню до християн за ініціативою імператора Діоклетіана, переховувався від прихильників язичницької віри. Зміг повернутися до Тиру тільки після того, як імператорський титул став носити Костянтин, відомий своїм лояльним ставленням до християн – саме він видав Міланський едикт. Завдяки цьому, на території Римської імперії проголошена релігійна терпимість. Близько 50 років після цього Дорофей керував своєю єпархією.

Проте він не помер від старості – під час правління Юліана Отступника він прийняв мученицьку смерть в ім'я віри, оскільки новий імператор не поділяв переконання свого попередника Костянтина і переслідував християн. Вважають, що саме святий Дорофей є автором "Синопсиса" - зібрання творів, які розповідають про життя пророків і апостолів.

Також у ньому міститься один із варіантів списку апостолів від сімдесяти. На Русі 18 червня говорили, що Дорофей приносить короткі ночі в році, називаючи їх горобиними. Оскільки в цей час процвітала сон-трава, то говорили, що сни є віщими. Зображували щастя у вигляді доброго молодця або красної дівиці. А ось, якщо 18 червня сниться стара, то це до біди.

Популярні новини зараз
Продаж квартири обернеться фінансовим шоком: в Україні встановили нові податки на нерухомість Пенсіонерам виплатять 3000 гривень: хто зможе отримати грошову допомогу Дорого і принизливо: експерти назвали, скільки збитків завдають державі ТЦК Пенсіонерам змусять перерахувати виплати: індексацію визнали незаконною
Показати ще

Розповідали про те, що сон-трава цвіте ночами, і її потрібно збирати, використовуючи спеціальні замовляння і проводячи різні обряди. Наприклад, впізнати "правильну" сон-траву, яка підходить для різних зіль, можна, якщо опустити її в джерельну воду в період повного місяця – добре, за прикметою, якщо вона заворушиться.

Народні прикмети на 18 червня

Гарна погода на день Дорофія – буде добрий урожай зерна

Вітер 18 червня дме зі східної сторони – літо буде вітряним і дощовим

Багато пустоцвіту на огірках – потрібно було зробити один важливий обряд. Так, господиня волокла 18 червня до городу ногою старий личак і кидала в огірки, примовляючи: "Як густо цей лапоть плентався, так щоб і огірки мої плелися". Згідно з повір'ями, ці дії 18 червня дозволяли отримати врожай від наступних посадок

Якщо всі бур'яни виполоти вранці на Дорофея, то вони, за прикметою, більше не з'являться

Дивіться сюжет про прикмети