Коли "вийде" з організму та чарка горілки, яку довелося випити "за друзів" напередодні поїздки? Або той келих холодного пива, від якого ви не втрималися на пляжному вікенді? Гарантій тут немає, проте приблизна відповідь є.

Неприємності, які тягне за собою вживання водієм однієї-єдиної порції алкоголю, дуже різноманітні: штрафи в кількадесят гривень, позбавлення "прав" на кілька років, а найстрашніше – ДТП з непоправними наслідками. А після цього – 10 років в'язниці.

Магія граничних цифр

Отже, що означають визначені українським законодавством порогові 0,2 проміле? Така кількість алкоголю в крові у багатьох людей може бути присутня і без "вживання" – за рахунок природніх факторів (певні хвороби, деякі продукти, традиційні напої). Лікарі називають такий відсоток "безсимптомним", оскільки на поведінці людини – і зокрема її здатності керувати технікою – ніяк не позначаються.

Популярні новини зараз
Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Алкоголь впливає на роботу мозку, провокуючи затримку реакції, зниження уваги та уповільнення обробки інформації

У випадку, коли водій напідпитку чекає падіння кількості алкоголю в крові, щоби сісти за кермо, орієнтуватися на 0,2 проміле не варто. Краще таки мати на увазі більш низькі цифри, оскільки межовий показник може зіграти не на користь водія у випадку оцінки його стану у лікарні. Справа у тому, що у деяких людей «безсимптомне" сп`яніння закінчується вже на рівні 0,1 проміле, і під час огляду водія поліцейським або лікарем навіть з показником 0,2 певні ознаки "вживання" можуть бути виявлені.

Спирт, на вихід!

Швидкість виходу алкоголю не однакова для різних людей. І це залежит від різних факторів - маси тіла, статі, особливостей хімічних процесів у конкретному організмі, кількості і якості закуски. Тому поширені в інтернеті таблиці досить умовні. Утім, вважається, що в середньому рівень алкоголю в організмі падає на 0,15 проміле щогодини. Однак, цей процес рідко буває настільки чітким і лінійним, адже на нього впливає тип вжитого напою – наприклад, наявність у ньому газів.

Слід зазначити, що чимало залежить від того, яким чином споживається алкогольний продукт. Так, краще випити свою порцію відразу, не розтягуючи на декілька підходів. А перед тим слід добре поїсти, аби алкоголь не всмоктувався миттєво через порожню систему травлення.

Нагадаємо, над Україною навис смертельний вірус: вже є перші жертви.

Як повідомляв "Знай.ua", нестерпний біль голови запропонували лікувати магнітами.

Також "Знай.ua" писав, що експерти розповіли, чому небезпечно віддавати дитину на виховання бабусям і дідусям.