Фахівці з Інституту молекулярної клітинної біології імені Макса Планка в Дрездені шляхом проведення різних експериментів вивчали геноми хребетних. Їм вдалося виявити області, які були піддані змінам.

Спочатку дослідники порівняли геноми змій і геноми інших рептилій, у яких активно розвинені кінцівки. В експерименті взяли участь ящірка-дракон, зелена ящірка й гекон. Змій порівняли також з хребетними – трьома черепахами, алігаторів і чотирнадцятьма жабами. Це порівняння стало основною для всіх подальших аналізів.

Учених цікавило, чому у змій відсутні кінцівки, а в інших рептилій вони є. Багато хто думав, що вони просто втратили гени, відповідальні за формування кінцівок. Насправді все трохи по-іншому. В ході еволюції цис-регуляторні елементи істотно змінили функціональність геному. Відсутність здатності кодувати білки вплинуло на зміну зорової системи рептилій.

Аналізи показали, що регуляторні елементи, розщеплені змією, досить близько знаходяться з генами, які беруть участь у розвитку кінцівок. Вони також пов'язані з вродженими вадами розвитку.

Вчені припустили, що мутації, які відбулися в модульних цис-регуляторних елементах, можуть впливати на експресію гена лише в певній тканини і в певному місці.

Раніше портал "Знай.uа" писав: на Філіппінах народилося незвичайне порося. Зовнішність тварини всіх налякала, але господиня вважає її унікальною, вона любить його не менше за інших. Вона народилася з двома головами і трьома очима

Читайте також: вчені виявили незвичайну ящірку. Фахівці шоковані, адже такі мутанти в природі не виживають. Рептилія народилася з двома головами і трьома очима

Як повідомлялося, алігатори вмерзли в лід із-за морозів - стирчать одні носи. Рептиліям довелося по-своєму адаптуватися до погоду на такому сильному холоді, іншого виходу вони не знайшли