Астрономи звернулися до користувачів Twitter з цікавою пропозицією. Будь-який бажаючий може допомогти їм з вибором назв для супутників Юпітера. Про це повідомив реліз Інституту Карнегі.

Щоб запропонувати свій варіант, необхідно відправити його аккаунту @JupiterLunacy в Twitter з хештегом #NameJupitersMoons в Twitter.

Популярні новини зараз

Дженніфер Лопес і Бен Аффлек віддалися пристрасним поцілункам просто на вулиці, правду не приховати

Жанну Фріске добила не тяжка хвороба, спливли нові подробиці про смерть зірки "Блестящих"

Білосніжна Настя Каменських після загибелі батька вперше замислилася про нове кохання

Захист природи або гаманця? Українці з секонд-хендами б'ють рекорди і стали наймоднішими в Європі

Показати ще

У коментарі потрібно вказати, чому слід вибрати саме цю назву. Це пояснення може бути оформлено у вигляді тексту до 280 символів або короткої відеозапису. Заявки приймаються до 15 квітня 2019 року.

Станом на сьогодні, супутники, які ще не отримали свої імена, мають лише сухі позначення - S/2003 J5, S/2003 J15, S/2003 J3, S/2017 J4 і S/2018 J1.

Загальна довжина імені не повинна перевищувати 16 символів. Переважно воно повинно складатися з одного слова, але може складатися й з двох.

Назва не повинна носити комерційний характер або бути образливим. Не допускаються імена людей, які прославилися з військових, релігійних або політичних причин, а також повні імена живуть нині на Землі. Супутники, відкриті в 2003 році, повинні мати назву з закінченням на "-о", а місяця, знайдені в 2017 і 2018 роках – на "-а". Це пов'язано з напрямком їх руху. Деякі обертаються навколо Юпітера по траєкторії його обертання навколо своєї осі, а інші – проти його обертання.

За традицією супутники називають на честь коханок або нащадків Юпітера або Зевса з римською або грецької міфології.

Завдяки відкриттю 2018 року кількість супутників зросла до 79. Варто відзначити, що супутники Юпітера не повинні мати такі ж назви, як супутники інших планет або астероїди Сонячної системи.

"Знай.uа" писав: новий супутник Нептуна названий на честь царя риб

Нагадаємо: інопланетяни можуть мешкати на супутнику Сатурна

Як повідомлялося, в сузір'ї Великої Ведмедиці виявили одну з найближчих до Землі планет