Деякі марсоходи застрягали в пухкому грунті і не могли повноцінно виконувати свою місію. Щоб позбутися подібних подій у майбутньому, інженери з Технологічного інституту Джорджії вирішили навчити ровери не лише їздити, а й ходити.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Вчені відмовилися від стандартної схеми "рухливі колеса на нерухомих осях", аналогічної конструкції автомобілів. Замість цього їх новий експериментальний апарат, маса якого становить 2.1 кілограми, може повертати осі, піднімати і опускати їх. Якщо апарат загрузне в грунті, він пересуне колесо точно так само, як людина – ногу. Завдяки кільком таким крокам пристрій з легкістю вибереться з піщаного полону.
Даний підхід був апробований на спеціальному стенді. Цікавим фактом є те, що позаземний грунт імітували за допомогою макових зерен. Вони мають відповідні розміри і неправильну форму, як крихти марсіанських сипучих порід або місячного реголіту. Водночас вони є безпечнішими за, наприклад, кварцовий пісок, який може пошкодити механізм. Макові зерна просто перетворюються в м'яку кашу.
Дослідники виявили, що подібна хода допомагає апарату втриматися на крутих схилах. Осі згрібають ґрунт і створюють насип між колесами. Завдяки цьому апарат стабілізується і не падає.
Даний метод має і недолік – ровер сильно змінює вигляд на своєму шляху. Після подорожі вже не можна повернутися і подивитися, як маршрут виглядав до появи на ньому апарату.
Варто відзначити, що вчені не збираються робити ходьбу основним режимом пересування. На твердій і рівній поверхні ровер може рухатися, як автомобіль. А додаткові можливості допоможуть йому подолати важкі ділянки.
Портал "Знай.uа" розповідав: приватний зонд вперше здійснить посадку на Місяць
Як повідомлялося, зонд Beresheet надіслав селфі: перше фото на тлі Землі
Нагадаємо: на Марсі виявили безліч річок