Команда вчених з університету Брістоля і Цюріхського університету повідомила про можливе швидке вимирання дельфінів через зміни клімату. Дослідження опубліковане в журналі під назвою Current Biology, як повідомляється на сайті Брістольського університету.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Фахівці вивчили вплив потепління 2011 року на репродукцію дельфінів, яке накрило західну частину Австралії. Їм вдалося з'ясувати, що підвищення температури в затоці Шарк на 4 градуси за Цельсієм стало причиною загибелі значної частини морських водоростей. Вони є основою місцевої екосистеми, тому це значно вплинуло на всіх жителів затоки.
У зв'язку з цим після 2011 року рівень виживаності ссавців знизився на 12 відсотків. Разом з цим знизилася народжуваність дельфінів. Крім того, вчені зафіксували підвищення смертності серед новонароджених і більш пізнє настання статевозрілості.
Разом з цим дельфіни, які добувають їжу на глибині, не настільки сильно постраждали через глобальне потепління, як інші. Учені повідомили, що нові дослідження дали нові приводи для занепокоєння, оскільки в довгостроковій перспективі підвищення температури може стати причиною повного вимирання китоподібних.
Читайте також: дослідники стверджують, що глобальні температури в 2018 році стали більшими на 1°C, ніж у доіндустріальну епоху
Раніше повідомлялося: канадські вчені з'ясували, що опріснювальні заводи по всій земній кулі виробляють більше токсичних відходів, ніж прісної води. Це сприяє появі мертвих зон, величезних ділянок позбавленої кисню води, в яких не живуть живі організми, такі як риби і водорості
Як повідомляв Знай.uа, мандрівник у часі розповів про долю землян через 10 років
Знай.uа писав про погоду на 2019 рік, в Україні переплутаются пори року, пристосуватися майже неможливо