22 липня православна церква вшановує пам'ять преподобного Антонія Печерського — засновника Києво-Печерської лаври і покровителя всіх ченців на Русі.

Житіє святого Антонія

Антоній народився в 10 столітті біля Чернігова. У юному віці він відвідав обитель Ісуса Христа - Палестину, а на зворотному шляху затримався в Афоні, де прийняв постриг і залишився жити на кілька років.

Згідно з церковним переданням, ігумен Афонського монастиря отримав знак відпустити Антонія додому, щоб він поширював християнство серед слов'ян. Так, святий оселився недалеко від Києва в печері. До самітника приходили віруючі — хто за благословенням, а хто і для того, щоб залишитися жити поруч із ним.

Першими учнями Антонія стали Нікон і Феодосій. Коли число пустельників досягло 12 осіб, вони під керівництвом святителя викопали печеру велику, в якій влаштували церкву, трапезну і окремі келії. Так і зародилася Києво-Печерська лавра.

Сам же Антоній пішов з обителі і викопав для себе нову печеру. Проте поряд із ним знову стали селитися ченці. Коли їх кількість досягла сотні, братія з благословення Антонія побудувала на горі першу на Русі дерев'яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці.

Популярні новини зараз
Зима, якої ми не чекали: антициклон приготував шокуючі сюрпризи Бази НЛО вже є на Землі: відомий адвокат розкрив їхнє місцезнаходження Українців змусять забути про готівку: дорогі покупки тепер тільки по карті Бронювання від мобілізації тимчасово скасують: почнеться масштабна перевірка
Показати ще

Крім того, святий володів даром чудотворення — зцілював хворих, пророкував події. На даний момент мощі преподобного перебувають під спудом.

Наші пращури на Антоніїв день особливе значення надавали грому. Якщо день святителя був у середу або п'ятницю, і в цей день лунали грозові розкати - це обіцяло хороший улов риби. Якщо грім на Антонія був різким — чекали тихого дощу, а якщо гучним - готувалися до зливи.

При цьому на Антонія шанували ряску — рослину, маленькі листя якої часто можна побачити на поверхні річки. Вважалося, що в місцях скупчення ряски водяться русалки. «Дощ ряску ростить, а водяні діви рвуть», — говорилося в народі.

На свято ряску було прийнято збирати з води вилами, наповнювати нею кошики і нести на обори, щоб погодувати птахів. Ще цю рослину використовували в якості добрива. Дівчата ж за подобою візерунків ряски на воді плели особливе мереживо, яке називалося — рясочники.

Нагадаємо, 22 липня православна церква вшановує двох священномучеників Панкратія Тавроменійського і Кирила Гортинського.

Як повідомляв портал Знай.иа, 27-28 липня віруючі українці відзначають 1030-річчя хрещення Київської Русі.

Також портал Знай.uа писав, що в УПЦ заявили про блокування з боку київської влади участі парафіян у хресній ході та молебні в столиці на Володимирській гірці.