Фахівці спробували описати клімат 4 століть. Вони проаналізували частоту і руйнівність Ель-Ніньо – коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, яке впливає на клімат Північної і Південної Америки, Східної Африки, Австралії, Південно-Східної Азії і Антарктиди.

Дослідження

Фахівці помітили, що в останні десятиліття Ель-Ніньо набагато частіше формується в центральних районах океану, а в східних областях стрімко посилюється.

Ель-Ніньо

Кліматологи з Університету Нового Південного Уельсу розробили незвичайний метод аналізу багаторічного клімату. У дослідженні вони використовують корали. Фахівці з'ясували, що у коралів, як і у дерев, існують річні кільця. За ними можна простежити швидкість росту колонії поліпів. В цих кільцях містяться ізотопи, які яскраво ілюструють екологічну історію регіону.

Популярні новини зараз
Хлопець зробив дівчині найромантичнішу пропозицію, але загинув до того, як вона сказала "так", кадри останніх хвилин Покровська батьківська субота 30 вересня: що заборонено цього дня і що робити, якщо не можете піти до церкви Збирала гроші на дрон, а живе в будинку за 55 мільйонів: колишню дружину олігарха Ярославського помітили в Лондоні Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Корали

Менді Фрейнд, автор дослідження, повідомив:

"Ми виявили, що в останні десятиліття в центральному Тихому океані Ель-Ніньо почав виникати частіше. Це досить незвично для його поведінки протягом 400 років. Існують навіть ознаки наростання сильних аномалій у східній частині Тихого океану в найближчому майбутньому. Цього разу аномалія буде набагато сильнішою, ніж ті, що відбувалися і в 1997-1998 і в 2015-2016 роках".

Корали

Кораловий риф свідчить про те, що за останні 30 років Тихий океан пережив найсильніший Ель-Ніньо не тільки за весь зареєстрований період, але і за останні 400 років.

Корали

Вчений Бен Хенлі зазначив:

"Ель-Ніньо – це одна з найважливіших особливостей світового клімату. Його зміни суттєво позначаться на кліматі всього світу і посилять екстремальні погодні явища".

Корали

Читайте також: вчені виявили унікальний дар природи, таке буває лише раз у тисячоліття.

Нагадаємо, одним з найцінніших матеріалів у Середньовіччі та в епоху Відродження вважався червоний корал.

"Знай.uа" писав, японська рослина ашитаба може послужити основою для створення засоби від старіння.

т