Досліджували зуміли отримати фото галактики NGC 4485 з допомогою телескопа "Хаббл".

Вчені кажуть, що одна сторона галактики виглядає цілком нормально, а друга відрізняється "викривленністю" і в ній відмічено активне зореутворення.

Причина "дволикості" цієї галактики – це зіткнення з її сусідкою, яка також зображена на фото. Галактика NGC 4485 кілька мільйонів років тому пройшла поруч зі своєю більшою "сестрою". Цю подію назвали "гравітаційним хаосом", адже через це газ і пил зібралися воєдино і утворили щільні області, завдяки чому був викликаний процес активного зореутворення.

Незважаючи на те, що на даний момент галактики знаходяться на відстані 24 тисяч світлових років один від одного, досі можна помітити сліди їх зіткнення.

Популярні новини зараз

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Наталя Могилевська видала неочікуване зізнання учаснику шоу "Співають всі": "Заміж без сумніву"

Українка поскаржилася на Ощадбанк через картку киянина: "На ній фото чужого мужика"

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Показати ще

Телескоп "Хаббл" вивели на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем космічного корабля "Діскавері" і з тих пір він передав на нашу планету безліч знімків, завдяки яким вчені краще зрозуміли походження Всесвіту.

Варто нагадати, що Американське космічне агентство NASA опублікувало приголомшливий знімок. Він є найдокладнішим на сьогоднішній день зображенням Всесвіту. Космічна мозаїка складається з 7500 фотографій, які були зроблені телескопом Hubble за останні 16 років.

Знімок Hubble Legace Field – це кінцевий результат проекту з об'єднання даних з 31 програми телескопа, які були зібрані різними групами астрономів. Це нагадує книгу по історії Всесвіту в одній картинці.

Мозаїка зображує 265 тисяч галактик, які простягаються на 500 мільйонів світлових років. Їх вік становить 13.3 мільярда років. Для того, щоб люди краще розуміли, наскільки далеко знаходяться галактики, дослідники створили спеціальне відео. У ньому зображення масштабується з найбільш віддаленої точки, показуючи таким способом панораму неба.

Нагадаємо, Вчені розкрили головну загадку Всесвіту

Як раніше повідомляв "Знай.ua", У Місяць врізалося таємниче космічне тіло

Також "Знай.ua" писав про те, що Вчені дізналися правду про Всесвіт