Щороку, 24 липня, православна церква вшановує святу рівноапостольну княгиню Ольгу, завдяки якій Київська Русь прийняла православне християнство. Як відомо, Ольга була дружиною великого київського князя Ігоря.

Також у народі княгиню прозвали за те, що день її пам'яті як раз припадав на розпал польових робіт. У це свято слов'яни виходили працювати на поля і луки всім селом. Так, хтось займався жнивами, а хтось заготівлею сіна. Було прийнято відправляти дітей у ліс по гриби і ягоди. «І немічним старим не пора кряхтіти, треба дбати про хліб», — говорили люди.

Традиційно віруючі молилися святій Ользі про гарну погоду, про милосердя до женців, про те, щоб вона допомогла завершити роботу раніше, ніж жито почне гнити від рясної роси, яка скоро почне випадати на полях. «Ольга — на полі підмога», — вірили люди. При цьому цей період літа завжди називали страдно-грозовим, так як часто бували дощі та грози. «Спочатку блиск, за блиском тріск, за тріском плескіт», — так пояснювали наші предки це погодне явище.

У той же час рибалкам залишалося зовсім мало часу на риболовлю. В цей день було прийнято вставати рано вранці і бігом бігти до найближчого водоймища, спішно розмотувати снасті і просити Ольгу допомогти їм з рибальського щастя. Рибалки і на рибалці і під час робіт у полі не втрачали жодної хвилини і примічали будь-зміни в погоді, адже дощовий день на це свято обіцяв хороший улов.

У народі спостерігали і за погодою: різкий грім – до тихого дощу, гучний — до зливи. День святої Ольги предки називали Стожарами — зоряне скупчення в сузір'ї Тельця. Яскраве сяйво в небі віщувало вдалу жнива і багатий урожай.

Популярні новини зараз
Дати виплати пенсій "перетасували": чи можна змінити день отримання виплат Потрібно мобілізувати у першу чергу: ексчиновник розповів, хто має поповнити лави захисників Боржникам за воду почнуть приходити червоні платіжки: кому загрожують відключення Нові тарифи на газ в Україні: скільки він коштуватиме до квітня 2025 року
Показати ще

Прикмети на Ольгу Страдницу

- Якщо на Ольгу яскраво сяють зірки - до вдалого полювання на ведмедя.
- Сонячна погода у цей день обіцяє хороший врожай зерна, а дощова з громом — хороший улов риби.
- П'явка піднімається на поверхню води - слід чекати вітру, урагану, бурі.
- Павук сидить нерухомо в середині павутини - до дощу.

Нагадаємо, що 23 липня православна церква вшановує пам'ять преподобного Антонія Печерського — засновника Києво-Печерської лаври і покровителя всіх ченців на Русі.

Як повідомляв портал Знай.uа, щороку 23 липня відзначається народне свято Антоній Громоносець.

Також портал Знай.uа писав, що в столиці молебень на Володимирській гірці і хресний хід 27 липня на даний момент знаходиться під питанням через масове блокування заходів на честь 1030-річчя з Дня Хрещення Русі.