Американські біоінженери зі Стенфорда і Каліфорнійського технологічного інституту створили медуз-кіборгів. Ці монстри допоможуть їм краще вивчити океан. Ці біогибридні істоти замінять великі і дорогі підводні апарати.

дайвери в океанській печері, фото 34travel
дайвери в океанській печері, фото 34travel

Науковці розробили "мікроелектронний протез", який кріпиться до нижньої частини вухастої медузи. По боках на тварину кріпиться два електроди, з'єднані з протезом. Тепер, плаваючи в океані варто бути вкрай обережними, адже не всі медузи там прості, деякі гібриди - штучнно створені.

Коли пристрій активний, то стимулює медузу електронним імпульсом. Щоб звести шкоду для тварини до мінімуму, дослідники помістили електроніку в спеціальний корпус і додали коркові поплавці.

медуза
медуза

Популярні новини зараз
Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче "Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію
Показати ще

Розробку протестували на шести медузах в акваріумі. Вони змогли плавати майже в три рази швидше за свій природній темп.

"Медузи здатні рухатися набагато швидше, але без особливих витрат для їх обміну речовин. І у них немає причин, щоб не скористатися такою можливістю", - говорить Ніколь Цього, одна з авторів дослідження.

Вчені мають намір додати в свій пристрій рульове управління, щоб контролювати траєкторію медуз-кіборгів. Коли все буде готово, біогібриди зможуть передавати дослідникам показники температури, кислотності і солоності океану ще невивчених галузей.

Нагадаємо, раніше вчені зробили тривожну заяву щодо ГМО-дітей.

Як повідомляв портал "Знай.ua", артрит лікуватимуть генетично модифікованими яйцями.

Також "Знай.ua" писав, що мікробіологи створили ГМО проти небезпечних токсинів.