30 травня православні християни вшановують пам'ять святої Євдокії. У народі в цей день було прийнято підгортати картоплю. Крім того, в народі спостерігали за прикметами: яка Євдокія — таке і літо; молодий в дощову Явдоху місяць — до мокрого літа, а якщо дме ще і вітер північний — до літа холодного.

Також у цей день вшановували святого Андроніка — або Ондрона, як його називали на Русі. Цей святий вважався рятівником від посухи. Його просили «відчинити небесні ворота, щоб дощі пролилися на зерно, яке в землю лягло».

У багатьох селах проводилися спеціальні обряди, читалися старовинні замовляння для того, щоб викликати дощ, від якого залежало, рік буде урожайним чи ні. Наприклад, у цей день ходили до закинутих джерел і криниць, очищали їх від бруду, як би даючи друге життя, а потім обливали один одного водою з них. Або ж йшли до сільських криниць, кидали туди мак, монети, зерна жита і пшениці.

Поширений був, наприклад, такий: селянин виходив у чисте поле, кланявся на всі чотири сторони, брав осикову гілку, обтесував її і встромляв у землю. Здійснювати таку дію міг лише чоловік, якому вже виповнилося 33 роки.

Популярні новини зараз

Щороку по 45 хвилин: Мінінфрастуктури повертає техогляд, українським водіям радять приготуватися

Віктор Павлік в обнімку зі спокусливою білявкою подражнив дружину після пологів: "Красунчики"

Красуня Боржемська в спокусливій позі змусила Узелкова кусати лікті: жінка-кішка

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Показати ще

Приказки та прикмети на Євдокію Свистуху

- Яка погода стоїть на Євдокію Свистуху, таким буде і літо.
- Прохолодний день – прикмета частих градов влітку.
- Дощовий День і місяць тільки зароджується – влітку буде багато опадів.
- Якщо на Євдокію дув північний вітер, то чекали холодного літа, вітер західний обіцяв мокре, але тепле літо, а вітер з півдня віщував літню спеку.
- На яблуні, горобині і бузку багато цвіту – в найближчі дні буде хороша рибалка.
- Навколо флюгера, шпиля і подібних гострих предметів видно блакитнувате мерехтіння – скоро почнеться гроза.
- Тому, який народився 30 травня дана здатність заговорювати дощ. Носити їм слід нефрит або бірюзу.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 29 травня православна церква вшановує пам'ять Преподобного Феодора Освященного. Він походив з Єгипту і був сином багатих і знатних батьків-християн.