На 31 березня у православних християн доводиться Лазарева субота – субота перед Вербною неділею, субота шостого тижня Великого посту. У цей день православна Церква згадує чудо воскресіння Христом праведного Лазаря.

Саме святкування Лазаревої суботи встановлено з давніх часів. Православні християни Кіпру, Болгарії, Греції та інших країн відзначають свято за григоріанським календарем.

Святий Лазар був братом Марфи і Марії, жив із сестрами неподалік від Єрусалиму, в селищі Віфанія.

Христос часто відвідував їх будинок, а Лазаря називав своїм другом. Одного разу Лазар захворів, і коли звістка про це дійшла до Христа, Він сказав: "Це хвороба не до смерті, але до слави Божої, так прославиться через неї Син Божий".

Популярні новини зараз
Без води залишаться мільйони? Світлана Гринчук розповіла про масштабний проєкт для Дніпропетровщини, щоб не допустити екологічного колапсу Дві пенсії одразу: пенсіонерам виплатять у травні гарні бонуси Спека у 40+ накриє всю країну: українців застерегли від аномальної погоди Ухилянтам запустять нове обмеження: тисячі чоловіків підпадуть під покарання
Показати ще

Лазар помер за чотири дні до приходу Ісуса до Віфанії. Почувши про смерть Лазаря, "Ісус заплакав", — говориться в Євангелії (Ін. 11, 35). Але Христос велів забрати камінь від печери, в якій поховали праведника, і звернувся до нього: "Лазар! Іди геть". Померлий воскрес і вийшов із похоронної печери.

Звістка про чудо швидко рознеслася по Іудеї. І коли на наступний день Христос в'їхав до Єрусалиму на молодому віслюку, безліч людей зустрічало Його як царя. Вони стелили на Його шляху свій одяг і пальмові гілки, символом яких є верби. А святий Лазар після свого воскресіння прожив ще 30 років, був єпископом на Кіпрі і проповідував християнство.

Церквою воскресіння Лазаря вшановується як одне з найбільш важливих, знакових чудес, здійснених Ісусом Христом за час Його земного шляху. Це символ того, що Господеві підвладні і життя, і смерть людини, і надія на прийдешнє воскресіння всіх померлих, хто вірував у Христа і виконував Його заповіді.

У Лазареву суботу збираються в церкву на богослужіння. Перед цим збирають гілочки верби, які прийнято освячувати в церкві і зберігати, як оберіг дому.

Є прикмета: у Лазареву суботу для залучення в будинок благополуччя, багатства, здоров'я близьких потрібно читати "Отче наш", при цьому в лівій руці повинні перебувати вербові або вербові гілочки.

Важку роботу в цей день робити заборонено: не варто шити, в'язати, робити генеральне прибирання, працювати в городі, робити ремонт, відкладіть такі справи на потім. Суєтні справи краще замінити молитвою і походом усією сім'єю до церкви.

Дивіться сюжет про подію