На дні Сибірського озера, яке знаходиться на півострові Ямал (Російська Федерація) група вчених вивчає унікальну знахідку. Виявилося, що кістки шерстистого мамонта, після завершення операції з вилучення їх з дна, дуже добре збереглися. І збереглися вони так, що вже потрапили в музей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧитайте Знай в Google News!
Про це стало відомо завдяки повідомленню головного музею Ямалу в мережі Instagram.
Журналісти про це пишуть так, фахівці п'ять днів прочісували мул озера Печенелава-То на віддаленому півострові Ямал в пошуках останків, включаючи сухожилля, шкіру і навіть екскременти, після того, як їх помітили місцеві жителі. Близько 90% останків тварини було вилучено в ході двох експедицій.
Такі знахідки трапляються все частіше в Сибіру, оскільки через зміну клімату Арктика нагрівається швидшими темпами, ніж решта світу. Це призводить до того, що деякі ділянки землі тануть, які до цього протягом тривалого часу перебували в замкненій вічній мерзлоті.
Шерстистого мамонта назвали Тадіб на честь сім'ї, яка знайшла дорослу тварину. Вважається, що тварина була у віці від 15 до 20 років і зростом близько трьох метрів. Особливий інтерес представляють екскременти або копроліт, тому що вони міститимуть детальну інформацію про дієту тварини, а також пилок та інші фактори навколишнього середовища.
Причину смерті мамонта поки не з'ясовано, на кістках не виявлено жодних слідів пошкоджень.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадавши, в Україні під землею побачили справжній Парк Юрського періоду: "Вперше у світі".
Як повідомляв Знай.uа, 4500 років тому: вчені відтворили зовнішній вигляд першого друга людини.
Знай.uа писав, дослідники знайшли унікальну тварину: перші хребетні, які підкорили небо.