Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні тайванці робили це на повному серйозі ще 4800 років тому. Дослідники розкопали останки понад 250 чоловік і з'ясували: ця практика була не випадковістю, а культурним трендом, який тримався аж до XX століття.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк це відбувалося? Усе залежало від регіону. На півночі Тайваню зуби вибивали молотком (не для людей зі слабкими нервами), а на півдні воліли витягувати їх ниткою. Звичайно, анестезії тоді не було – рани заливали золою із травами чи сіллю, а операції проводили взимку, щоб знизити ризик зараження.
Схеми видалення теж були чіткими: другі різці, ікла або обидва одночасно. Це було не просто "показником стилю", а скоріше обрядом, щоб показати силу, зрілість або навіть наголосити, що ти людина, а не дика тварина.
Чому так робили?
Виявляється, давні тайванці вважали такі зубні модифікації крутим способом виділитися. Мовляв, дивіться, я не боюся болю, та й найкрасивіше на острові! Плюс вважається, що без деяких зубів легше говорити або виражати емоції.
Звідки походить така традиція?
Вчені вважають, що мода видалення зубів могла приїхати на Тайвань з південного Китаю. Тоді ж туди завезли землеробство та гончарство. А далі традиція поширилася з австронезійськими племенами по всьому Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
Загалом у стародавніх тайванців краса явно вимагала жертв. Добре, що сучасна стоматологія віддає перевагу посмішкам з усіма зубами.
Нагадаємо, шикарні вії з гарним завитком - це не недосяжна мрія: як досягти цього без ламінування
Раніше ми писали, батько "нишком" вписав у свідоцтво про народження сина ім'я шахрайки-начальниці: "Мабуть, мій тупий чоловік..."
Крім того, Знай.ua повідомляв, жінка пішла в салон краси і залишилася без п'ят: процедура, яку робить багато хто, пішла не за планом