1. Перевірте свою спортивну форму. Перед збільшенням дистанції слід переконатися, що виконуються нормативи. Вдосконалюйте основи, адже на коротких дистанціях неправильна техніка ще може зійти з рук, але при збільшенні кілометражу ситуація кардинально змінюється.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
2. Засічіть час пробіжки. Перед збільшенням тривалості кросу потрібно дізнатися, скільки часу ви біжите зараз. Візьміть наручний годинник і підрахуйте, скільки триватиме ваша наступна пробіжка. Ви будете додавати час потрошку, але потрібно знати, з чого починати.
3. Збільшуйте тривалість бігу щотижня на 5-10 хвилин.Збільшення може здатися невеликим, але у такому режимі тіло швидко нарощує силу (звичайно, багато залежить від початкового стану). Краще постійно і поступово збільшувати час пробіжки, ніж відразу дати критичну навантаження. Надмірна поспіх перенапружує м'язи, і вони не можуть ефективно розвиватися. Також потрібно дотримуватися заданого режиму, збільшуючи час пробіжки навіть тоді, коли потрібно долати справжню втому – саме так зростає витривалість.
4. Не турбуйтеся про темпі. Попрацювати над швидкістю можна пізніше, зараз потрібно збільшити час пробіжки. Постарайтеся знайти комфортну швидкість, що дозволяє вести бесіду під час бігу. Знайдіть такий темп, в якому ви могли б продовжувати безмежно довго. Прагнучи одночасно збільшити час іскорость бігу, людина ризикує перегоріти. Якщо швидкість також важлива, спочатку доведіть тривалість пробіжки до необхідного рівня і побігайте деякий час в такому режимі, і тільки тоді збільшуйте швидкість.
5. Забезпечте тіло паливом. Щоб витримати довгий забіг, потрібно дати тілу необхідні поживні речовини та забезпечити водний баланс. Їжа і напої перед пробіжкою впливають на її якість. З набитим черевом довго не бігтимеш, але необхідно забезпечити тіло достатньою енергією і рідиною.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив про найбільш корисних поєднаннях продуктів.