Щорічно 18 липня за народним календарем відзначається свято Афанасьєв день (день Місяця). Також православна церква в цей день вшановує преподобного Афанасія Афонського, ігумена.

Історія життя святого Афанасія

Святий Афанасій був родом із каппадокійського міста Трапезунд і жив приблизно з 925 по 930 рік. З церковних переказів відомо, що його батьки були віруючими християнами, і коли їх не стало, сироту взяла до себе черниця. Після отримання освіти молодого Панаса закликали до двору імператора Візантії як учня. І через кілька років майбутній преподобний дійсно став учителем. Проте його душа прагнула зовсім до іншого. Він переїхав у Киминський монастир, став його учнем засновника Михайла Малеїна і прийняв чернецтво.

Відзначається, що в 960 році він прийшов на святу гору Афон. Перші роки відлюдники, які жили поруч, були проти його ідей об'єднання скитів. Але вже в 963 році вони побудували першу обитель, після якої звели ще три. Вороже ставлення змусило Афанасія покинути Афон і перебратися на Кіпр. Там йому за останні роки життя кілька разів привиділася пресвята Богородиця, яка пообіцяла допомогу і захист. Так, святий Афанасій повернувся на гору ігуменом. Він продовжував будувати монастирі, поки не загинув при обвалі стіни 5 липня 1000 року.

Традиції та обряди дня

У цей день наші пращури традиційно спостерігали за місяцем. Так, небесне світило на Афанасія втрачає свій природній холод, стає теплим і обдаровує всіх людей своєю силою, граючи на небі. Якщо ввечері або вночі довго спостерігати за ним, то можна поповнити життєві сили і зміцнити здоров'я.

Таким чином, люди вірили, що так місяць відзначає свій день. Також ця «гра» віщувала для селян щедрий врожай; якщо до того ж місяць світив ясно, було добре видно, це обіцяло дуже теплу осінь.

Популярні новини зараз
Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Українці не підозрюють про наслідки: які пастки приховує "Національний кешбек" В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Також слов'яни стежили і за іншими прикмети для цього дня. Наприклад, швидкий дощ віщували хмари, «жовті, як мідь», а також випаровування, що піднімалися хмарою над гнойовою ямою.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв, які існують традиції і обряди на день Андрія Наливу, пам'ять якого православні вшановують 17 липня.