Який Антон вихрові такий і жовтень.
По цьому дню визначали якою буде зима. Наприклад, сильні вітри говорили про сніжну зиму. Але також погода в цей день показувала, яким буде весь жовтень. Антон завихрюється зі всіх сторін - буде злюща зима, товстий сніг на будинках. Сильні холодні вітри - до морозної зими; південні і теплі - до м'якої і сніжної. Якщо починався дощ, то він міг йти кілька днів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПрикмети 16 серпня
- Високі (перисті) хмари витягуються вузькою і довгою смугою - скоро буде сильний вітер.
- Яка погода на Антона Віхровія, такий і жовтень буде.
- Який Антон, такий і Миколай (19 грудня).
- Якщо 16 серпня пішов дощ, є велика ймовірність того, що він затримається надовго.
- На Ісакія вихори - до крутої і суворої зими.
- Сильний холодний вітер - до морозної зими, південний, теплий - до м'якої і сніжної.
- Якщо домашні птахи почали змінювати пір'я - рано прийдуть холоди.
Повір'я
За вихорами стежили особливо пильно. Їх навіть намагалися зловити і вичавити з них інформацію, якою буде зима. Для цього сміливці виходили на перехрестя, в одній руці тримали чорного півня за шию, другою - ніж. Ніж потрібно було вставити в самий центр вихору і так дізнатися у нього якою буде зима. Про такі подвиги багато інформації в руській демонології.
Вважалося, що в хлопчика, який народився в цей день, буде вітер в голові. Про дівчаток говорили по-іншому: «Не дівка - вогонь!». Але в той же час, якщо в цей день не було вітру, говорили, що в ньому вихори крутяться, хоча на вигляд і тихий.
Коли ходили за малиною в ліс, часто натрапляли на ведмедів, які хотіли поласувати солодкою ягодою. До речі, саме їх в багатьох регіонах вважали королями звірів і навіть прабатьками людини. Слов'яни називали ведмедя «бер», а більш пізній «медведь» - той, що відає, де знайти мед.