В Щедрий вечір Багата кутя займає найважливіше місце на столі. Увечері берегині сімейного вогнища готували святкову вечерю, яка в народі зветься Багатою кутею, або Щедрою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак, кутя залежно від свята і компонентів має певну назву. Коли Багата кутя — святкують Старий Новий рік (13 січня), або свято Маланки, Бідна кутя — перед Різдвом христовим (6 січня), Голодна, або Водяна кутя — перед Хрещенням (18 січня).
Напередодні святкування Старого Нового року господині намагалися приготувати максимально багату і щедру кутю. Для цього вони додавали в неї вершкове масло і молоко. Ці інгредієнти символізували багатство і родючість.
Коли Багата кутя була практично готова, для насиченості смаку її могли ще приправити різними сухофруктами, маком, волоськими горіхами, цукатами, курагою, свіжими фруктами, варенням і навіть льодяниками. А в деяких сучасних рецептах навіть є такий компонент, як коньяк.
Однак незалежно від дати свята незмінними складовими куті є зерно, мак та мед, які несуть в собі певну символіку. Багату, або Щедру, кутю за традицією готують на молоці з додаванням великої кількості олії.
Нагадаємо, не складно уявити, що Стівен Кінг страждав колись проблеми з публічними виступами і сором'язливістю. Однак йому вдалося побороти сором'язливість, і тепер він ділиться власним досвідом.
Крім того, лікарі не рекомендують займатися самолікуванням, а звертатися до лікарні у разі виникнення застуди.
Дивіться сюжет про свята
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", голозада фітнес-модель розповіла, як зберегти форми.