Це свято щорічно відзначається 13 січня. Звичайно, зараз про нього мало хто знає, адже це торжество сходиться зі старим Новим роком, який вважається важливіше. Зараз навіть у церкві є День святої Маланії, але насправді, це язичницьке свято, яке з'явився задовго до християнства на Русі. І тому ми вирішили розповісти вам його історію і традиції.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДень Маланки 2018: історія свята
За повір'ями окрім сина, у всеединой Лади (мати богів в слов'янській міфології), вірного побратима бога Місяця, була ще донька, яку всі називали Миланка, тому що вона була мила і чудова. Одного разу її лютий змій викрав і сховав дівчину в підземному царстві. Але її героїчно врятував богатир Безпальчик-Васильчик, а пізніше одружився на Миланці. До речі, саме тому 14 січня так само відзначають День Василя.
День Маланки 2018: традиції свята
Однією з головних традиції саме Дня Маланки вважається переодягання у фольклорних казкових персонажів і тварин. Також, вважається, що в цей день на столі обов'язково повинна бути кров'янка – традиційна українська страва, яку ще називають Маланкою. На свято Маланки дівчата, у масках або без них, усю ніч щедрують.
Так, однією з найвеселіших традицій на Маланку ялвяется переодягання хлопців. Вони збираються великими компаніями і вбираються в різних фольклорних персонажів і гуляють по вулицях. Варто зазначити, що майже завжди один з них вбирається козою. Ця традиція так і називається "Водити козу на Маланку". Раніше, ще в язичницькі часи жерці робили теж саме, тільки коза була справжньою і вважалася священною.
Перебрані, закінчивши ритуальний обхід, вранці йшли на роздоріжжя палити Діда, або Дідуха, – снопи соломи, що стояли на покуті від Святого вечора до Нового року, потім стрибали через багаття. Це мало очистити від спілкування з нечистою силою.
Дивіться: Як українці святкують день Маланки
Тепер ви знаєте, яка історія та традиції свята День Маланки. І точно нічого не пропустите у цей день.